Ako mám užívať malinovník a alchemilku v 35. - 40. týždni?

Zodpovedané
18. mar 2021

Dobrý deň,

som v 35. týždni a rada by som si vytvorila manuál užívania čajov do pôrodu. Nerada by som si ublížila, alebo privolala predčasný pôrod zlým dávkovaním.

Mám nakúpený malinovník a alchemilku v sypaných formách.

Ako mám tieto dva čaje užívať v 35. - 40. týždni?

Môžem zaradiť rôsol z ľanových semienok od 35. týždňa 1x denne a tiež praktizovať 1x denne masáž hrádze olejčekom?

Ďakujem

Dobrý deň,

je skvelé, že sa aj touto formou chcete pripraviť na pôrod s využiť pri tom úžasne dary prírody.

Od 35/36 tt môžte piť 1x denne maliník aj alchemilku (1 čajová lyžica na 2 dcl vody). Od 38 tt to môžte kľudne piť 2x denne + pridať aj pastiersku kapsičku.

Ľanové semiačka robia úpravu vlhkosti sliznice, môžte ich (1 PL) jesť od 35. týždňa

Masáž hrazde sa odporúča pri fyziologickom tehotenstve od 35/36 tt, cca každé 2-3 dni.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea