Ako si skrátiť pôrod?

Zodpovedané
12. jan 2019

Dobrý večer,

čaká ma druhý pôrod. Čo mám robiť, aby druhý pôrod postupoval rýchlejšie? Prvý pôrod trval 20 hodín a na sále som už od únavy nevládala tlačiť.

Ďakujem za radu

Dobrý deň,
rada by som vás potešila, druhý pôrod býva vo všeobecnosti kratší a jednochuchší ako prvý pôrod. Ale nič neplatí na 100%. Vy sama tomu môžte tiež pomôcť. Je dobré ešte počas tehotenstva uvoľňovať svaly pánvového dňa. Či už cvičením s fyzioterapeutom, ktorý má skúsenosť s cvičením s tehotnými ženami, alebo spinning babies.
Počas samotného pôrodu je dobré čo najviac využívať gravitačné polohy, hýbať bokmi, uvoľňovať sa. Uvoľnenie počas kontrakcie spôsobí jednak to, že bude menej bolestivá, ale bude mať aj väčší účinok.
Prajem Vám nech je pôrod pre vás krásnym zážitkom.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea