Prvý verzus druhý pôrod

8. sep 2022

Ako by ste zhodnotili, porovnali prvý pôrod s druhym? Ktorý bol pre vás lepší/horší? Alebo rýchlejší/pomalší. Ako dlho to trvalo od začiatku kontrakcie až po pôrod? Ďakujem, chcem sa namotivovat pred druhý pôrodom 😁

zuzkacik4
8. sep 2022

U mna druhy kratsi, ale oooovela tazsi...na prvy velmi rada spominam 🙂

antonia15
8. sep 2022

Pripnem sa 🙂 tiež ma to čaká čo chvíľa

sszuzu8
8. sep 2022

Druhý trval presne 5 minút 😂 od tohto už lepšie snáď ani nie je

lienka.7
8. sep 2022

Súhlasím so
@zuzkacik4 prvý som ani nevedela co a ako, vravim si ze pokojne futbalová jedenastka 🤣🤣🤣pri druhom, ktorý bol mimochodom rýchly, som presvedčená ze úlohu zohral mlady doktor, ktorý ma nechcel nastrihnut, mala sa zasekla, zle rotovala a museli nakoniec použiť vax 😔😔😔

olvedicsilla
8. sep 2022

Prvy tazky porod , druhy rychly , velmi 😄odtiekla plodova voda a mala na svete po 15 min☺️

deti95060810
8. sep 2022

druhý bol o polovicu kratší ako prvý... a vlastne každý ďalší bol o polovicu kratší ako ten predchádzajúci...
Pri 4 som prišla do pôrodnice otvorená na 8 prstov... pri treťom už bola záchranka pred našim domom a ja som ešte umývala vaňu - mm skoro trafilo...no čo mu vravím však ty ju neumyješ kým budem v nemocnici a deti budeš kúpať v takej zaonďanej...

basska_b
8. sep 2022

Moje boli jak cez kopirak, o 6.00 rano prve kontrakcie kazdych 15 min, az s prichodom tmy to nabralo grady, obe dcerky sa narodili po 3. hodine rannej 😃 ale prvy bol teda cisarsky pre nepostupujuci porod (bola som na 8cm) a druhy prirodzene, ale dcerka mala 4.5 kg. Musela si razit cestu... som mrte zvedava na treti. Lebo zas rychly porod je bolestivy. Ja som to nemala az take hrozne

gabriela1212
8. sep 2022

Prvý bol vyvolaný, dosť ťažký a nastalo niekoľko komplikácii a trval 5 hodín a pri druhom mi odtiekla plodová voda, kontrakcie začali samé a pôrod bol krásny bez zásahov a trval necelé 3 hodiny 🙂

miamaria
8. sep 2022

Druhy bol lepsi pre mna, lebo som vedela, co ma caka. Od prichodu do nemocnice po narodenie babetka prvy trval 3,5 hodiny a druhy pol hodiny, pri oboch som sa zobudila nadranom na bolesti a sla som do nemocnice, tak neviem ako dlho trvali celkove kontrakcie

cecilia29
8. sep 2022

Druhy rychlejsi ako prvy . Ale treti zase pomalsi ako druhy :D

martinka13
8. sep 2022

Prvý dlhý 18 hodín, druhý 4 hodiny od prvej kontrakcie. Neviem prečo, ale druhý sa mi zdal bolestivejsi, ale zas som už krásne vedela, kedy tlačiť. Bol taký spontannejsi.

antonia15
8. sep 2022

@sszuzu8 šťastná to žena 🙂

andrejka1974
8. sep 2022

Ja najradšej spomínam na posledný tam som si dala konečne epidural

autor
8. sep 2022

Wau ženy. Odpadnem. Ako ste stihli prísť do porodnice? My mame pôrodnicu tak 45minut autom. Môj prvy pôrod trval od začiatku kontrakcii po pôrod 3,5 hodiny, popravde ja si t toho soku toho ani veľa nepamatam, nebolo kedy, lebo cesta, prijem, pásy a už som šla, pevne verím, že druhý bude podobný

miamaria
8. sep 2022

Ja mam porodnicu cez plot, este som sa stihla nalicit a muz kavu vypit 🙂

vilma7
8. sep 2022

Prvý - asi 13 hodín kontrakcie, záver pôrodu asi hodina kým vyšiel von.
Druhý - kontrakcie asi 2 hodiny ale bez pauzy, mala doslovne zo mňa vyletela. Celý proces trval 2.5 hodiny. Keby si môžem vybrať, tak určite by som sa tešila druhej verzii.

kiki234
8. sep 2022

Prvy 8 hodin od odtecebia vody, druhy 2 hodiny od odtecenia vody bez lekara 😀 oba rychle, kontrakcie 10 minut pred porodom. Dcerka ma 21m a syncek 9m 🙂

majka176
8. sep 2022

Tak u mňa 1. pôrod kliešťový, nakoľko mi odtiekla plodová voda, išlo to ťažko. Trval 4 hodiny.
2. pôrod trval len dve hodiny od prvej kontrakcie, dva razy som zatlačila a malý bol vonku. Rozhodne druhý bol oveľa ľahší😄

evica8370
8. sep 2022

Ahoj, u mňa az tretí 😀 1.pôrod- začiatok kontrakcií okolo 1 v noci, do pôrodnice sme šli o 7 ráno a malý sa narodil o 11:40, 2.pôrod o 6 ráno mi odtiekla plodová voda to sme šli hneď do pôrodnice a dcérka sa narodila až o 14 hod. A 3. okolo obeda mi odišla zátka to som už tušila že sa to blíži, celý den nepravidelné kontrakcie a keď som už konečne o 3 ráno zaspala tak o pol 5 som sa zobudila na silné bolesti o pol 6 sme šli do pôrodnice a 2.dcerka sa narodila o 7:15 takže jednoznačne 3. bol taký rýchlo príjemný 😁

babydesire
8. sep 2022

Prvy - 40tt+0 lebo vraj sa unich neprenasa (My) dodnes lutujem,ze som sa nechala ukecat a vystrasit..porod vyvolavackou, necitila som prestavky medzi kontrakciami, porodnicka ma nastrihla ..vysledok - syn 42cm a 3950g
Druhy - v den terminu odtiekla zatka a do porodnice som prisla uz dost otvorena,, kontrakcie som lahsie zvladala, vedela som ich rozlisit, nezlievali sa mi dokopy tak ako predtym, porod som zvladla bez nastrihu...vysledok - dcerka 42cm a 4050g 🙂
Druhy lepsi, hlavne preto ze sa sama vypytala na svet 🙂

autor
8. sep 2022

@babydesire 42cm? Nie 52?

nevenka
8. sep 2022
nevenka
8. sep 2022

Mna prvy priserne bolel, trvalo to vsetko 3,5 hodiny, do porodnice som prisla so zajdetou brankou, ledva som stihla na kreslo sa vyskiabat.
Druhy dlhsi, 5 hodin, muz sa bal, tak sme sli zbytocne skoro.
No a treti bol 9 dni pred terminom, vyvolavany a to len mi vypustili vodu a hned som bola z 3 cm na 6 cm a do 45 minut bol drobec na svete, najlepsi.
Tetaz cakame cialo 4, sama som zvedava, ake to bude.

jeanne14
8. sep 2022

Druhý bol kratší ale bol po vyvolavačke, bolesti mierne o 12.00, 14:20 mala po 4 zatlaceniach na svete. Prvý trval od prvej kontrakcie 6 hod.,
Ale pri druhom som mala horšie zranenie, viac šitia (aj krčok a vnútro konečníka),no zotavenie bolo lepšie, rýchlejšie. Fungovala som prakticky hneď po. Aj na izbu som si šla po svojich, hneď do sprchy. Pri prvom ma na izbu odviezli a ráno pomohli vstať. Mesiac som si sadnúť nevedela. Nejakých 8 stehov, pri druhom 8 von a dnu strašne veľa 🫣🫣

babydesire
8. sep 2022

Ano ..pardon

nika3136
8. sep 2022

Prvy cca 7hod, hrozny. Druhy necelych 5hod takmer bezbolestny a top

mery234
9. sep 2022

Je to veľmi individuálne. Prvá dcéra mala 2950g a 49 cm, tá bola von na 3 zatlačenia, ale s nastrihom. Syn mal 3760g a 53 cm, jeho vytlačiť bolo oveľa ťažšie, ale keďže dr. nahrievala hrádzu, vyhla som sa nástrihu a mala som len jeden kozmetický steh. Za mňa teda bol druhý pôrod ťažší, pretože aj bábätko bolo väčšie. Čo sa týka nástupu kontrakcii až po samotný pôrod - pri prvom sa začali bolesti o 9 a narodila sa o 13:10. Pri druhom začali o 1:00 a porodila som 10:20.

nika23t
9. sep 2022

Mam za sebou 3 porody, tretí najrýchlejší, ale práve pri druhom pôrode ma zdr.sestra 4 hodiny presviedčala, že nerodim ešte, že sa neotvaram (bez prehliadky) a ze ako druhorodicka MUSÍM vedieť, že to, čo cítim, ešte NIE SÚ KONTRAKCIE! Nakoniec ma na moju žiadosť odviedla na kontrolu na pôrodnú sálu, kde som do 2 minút od príchodu porodila 😊

ivangeline
9. sep 2022

Druhy. Rychlejsi a lepsi.

lulu0123
10. sep 2022

Ja povazujem za lepsi prvy porod, aj ked trval ovela dlhsie.Vsetko islo ako malo,pekne pomaly som sa na to pripravila,bolesti sa stupnovali postupne.Pri druhom porode mi zrazu odtiekla plodova voda a hned brutalne kontrakcie kazde 2 minuty,do 2 hodin bola mala von.Mala som z toho strasny stres a paniku ci vobc stihnem do porodnice.Hrozne to bolo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre