Aký máte názor na otočenie bábätka vonkajším hmatom?

Zodpovedané
1. nov 2020

Dobrý deň,

v 31. týždni som mala bábätko otočené dole hlavičkou a teraz v 35. týždni sa pretočilo. Nožičky má dole a hlavičku bokom. Veľmi by som chcela rodiť prirodzene. Nosím teraz na krku zvonček, neviem ako sa to presne volá.

Je šanca, že sa ešte otočí?

Aký máte názor na otočenie bábätka vonkajším hmatom?

Ďakujem

Dobrý deň,

bábätka toto občas robia. Ešte stále máte čas, aby sa otočilo. Okrem rolničky skúste aj ostatne babské rady, ako sú chodenie po štyroch, svietenie baterkou (zabalenou v kondóme) do pošvy.

Skúste cvičenie spining babies s niekym kto to ovláda. Dohovárajte bábätku, že otočenie bude najlepšie pre vás oboch. Takisto funguje aj vonkajší hmat. Robí to skúsený lekár pod UZV.

Ak bábätko chce, otočí sa. Ja to považujem za bezpečné. Poznám viac žien, kedy to pomohlo. Ak napriek všetkej snahe ostane bábätko KP, môže sa narodiť aj tak. Teba to prijať. Ono vie viac ako my a vie prečo je tak otočené.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea