Otočenie bábätka vonkajším hmatom

lucia30lucia
31. okt 2020

Ahojte dievčatá idem sa vás spýtať či niektorá s vás nepodstupila otočenie babetka vonkajším hmatom. Počula som ze v TN to robí jeden doktrok. Ďakujem za každú radu a odpoveď 🤗🤗

brana512
31. okt 2020

Čo som počula vraj to je dosť bolestivé ale či to je pravda

evkamotka
31. okt 2020

Hej robili mi to v januari a aj sa to podarilo. A robia to vselikde, v ba v ruzinove, mne to robili u kocha

lucia30lucia
autor
31. okt 2020

@evkamotka a je to také bolestivé ako sa niekde píše??? Ja tiež nad tým rozmýšľam keďže sa nám v 34tt otočila opačne. A ja mam bližšie TN nemocnicu a ze tam je jeden doktor co to robí. Nebála si sa 🤗?

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mnemka
31. okt 2020

@lucia30lucia Ja som bola tiez pred par mesiacmi v BA. Skusali dvakrat ale neuspesne. Mne osobne to nebolo az tak neprijemne, cakala som horsie 🙂

petka_3
31. okt 2020

Kamoske to robili. Mala bábo až kp, priečne je ľahšie. Ani sa neznášala a bolo to. Vôbec nebolelo.

lucia30lucia
autor
31. okt 2020

@mnemka
@petka_3
Ďakujem veľmi pekne. Ja mam priečne babo. A rozmýšľam ze si ho dám otočiť len sa bojím aby sa niečo nestalo. Ale ja by som radšej rodila prirodzene tak preto nad tým rozmýšľam.

evkamotka
1. nov 2020

@lucia30lucia ja som ho tiez mala priecne. Obrat trval par min. Nebála som sa. Ignorovala som historky z netu a radšej sa spytala priamo tych dr co to robia. Povedali ze komplikacie su velmi vzacne a keby niečo, cely cas pri mne stalo 6 doktorov! (z toho 2 robili obrat) a nachystana operacka v pripade akutnej sekcie.
Mne to robili v 40+3 tt a syn mal 4kg takze to uz bolo bolestive ale ja som sa zatala. Ved to bolaoba chvila a pri priecnej polohe by som nemohla rodit.
Vsetci tam boli mili a vtipkovali, stale ma monitorovali. Isla by som znova
Ps, to bolo moje druhé dieta. Po prvom porode ked uz viem co su to porodne bolesti sa na nejaku bolest pri obrate pozeram s nadhladom 🙂

lucia30lucia
autor
1. nov 2020

@evkamotka ďakujem veľmi pekne. Toto bude tiež môj druhý pôrod a tiež by som chcela rodiť normálne síce po prvom pôrode mam trosku strach keďže syn vážil 4620g 😀 ale zvládla som to tak aj teraz by dom rada prirodzene rodila. Mala už bola otočená v 31tt dole hlavičkou a neviem co sa jej nepáčilo keď sa otočila priečne teraz. Tak som čítala že v TN je doktor ktorý robí toto otočenie tak by som rada šla. Je pravda ze sa bojím trosku preto sa pýtam báb co to absolvovali aké to bolo.. Ešte raz dik 🤗🤗🤗

solene
9. feb 2021

@lucia30lucia ahoj, je to síce už “dávno”, ale môžem sa spýtať, či si ten obrat vonkajšími hmatmi nakoniec absolvovala a ako to dopadlo?
Ďakujem

petka_3
9. feb 2021

@solene kamarátke otáčali bábätko pred dvoma rokmi v Trenčíne. Vravela, že to bolo za minútu alebo dve, ani sa nezbadala a nič ju nebolelo. Synček už potom ostal správne.

solene
9. feb 2021

@petka_3 dnes som bola u gynekológa a hovoril mi presne toto, že samotné otočenie je otázka 2-3 minút a že to nie je bolestivé, len nepríjemné. Že sa ani nenazdam a je po tom, potom už “len”monitoring počas 2-3 hodín
Vo štvrtok ma to čaká, verím tomu, že uspejú a budem môcť rodiť prirodzene 🤞

petka_3
9. feb 2021

@solene držím palce väčšinou sa to podarí 🙂.

solene
9. feb 2021

@petka_3 ďakujem ☺️

lucia30lucia
autor
10. feb 2021

@solene ahoj tak nakoniec som to nepotrebovala babetko sa otočilo sama používala nosila som zvonček a to asi pomohlo a mala sa pekne otočila tak som bola rada 🤗 ale ak pôjdeš držím palce silno

solene
11. feb 2021

Baby tak sa podarilo 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Len teraz budem asi každým jeho pohybom tŕpnuť, či sa neotočí naspäť 😬

petka_3
11. feb 2021

@lucia30lucia
@solene jeeee baby, to sú super správy.

petka_3
11. feb 2021

Ešte prajem krásne pôrody 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre