Čo znamená hydropický žĺtkový vak?

Zodpovedané
21. okt 2020

Dobrý deň,

dnes som bola na kontrole u zastupujúcej lekárky a podľa sona v 6. týždni + 3 dni je veľkosť plodu 6,2 mm. Lekárka mi povedala, že nevidí srdiečko a že je tam hematóm do 3 cm, že je to zamlčaný potrat. Povedala mi, nech sa objednám na kyretáž.

Spýtala som sa, či nemôžem prísť ešte o týždeň raz na kontrolu. Objednala ma. V správe som našla aj zmienku o hydropickom žĺtkovom vaku.

Čo to znamená?

Nie je už šanca, že sa to dá poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie som lekár, UZV posúdiť neviem. V každom prípade počkať týždeň je úplne legitímna požiadavka.

Hydropticky, je vodou naplnený.

Držím veľmi palce, aby to dopadlo podľa vašich predstav!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea