Je dobré si dať pri pôrodných bolestiach cukor?

Zodpovedané
31. dec 2019

Dobrý deň,

o chvíľu ma čaká tretí pôrod a mám neskutočný strach. Je ešte väčší ako pri predošlých dvoch. Druhý pôrod bol kratší, ale oveľa bolestivejší.

Myslite, že keď prídu bolesti, tak je dobré si dať nejaký cukor ako energiu?

Je vhodné si dať Algifen kvapky,alebo niečo na utlmenie bolesti?

Momentálne už druhý týždeň pijem šálku maliny ostružiny. Doktor mi na poslednej poradni povedal, že placenta je vpredu vpravo a krčok nízko zamknutý. Ale stále som zatvorená. Malý má 3 kg.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zo skúsenosti ak máte strach z pôrodu, tak sa len veľmi ťažko rozbehne a bude dlho trvať. Ak máte príležitosť, bolo by fajn sa porozprávať s niekym, s psychológom, s dulou. Môže Vám to pomôcť.

Čo sa týka cukru počas pôrodu, určite môžte. Zoberte si hroznový cukor, sušené ovocie a kľudne v začiatkoch aj banán.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea