Je lepšie dať si epidurálnu anestéziu?

Zodpovedané
29. máj 2020

Dobrý deň,

som tehotná a chcela by som sa poradiť ohľadom epidurálnej anestézie. Na internete som čítala rôzne reakcie, že bez epidurálky sa zbytočne žena vysilí pri kontrakciách a nemá silu už pri tlačení dieťaťa.

Je lepšie si dať epidurálnu anestéziu?

Alebo môže žena rodiť v pohode aj bez nej?

Existuje aj nejaká iná forma anestézie?

Desí ma predstava, že mi niekto pichá medzi stavce.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi rozsiahla otázka a nie je keď označené stanovisko k nej. Väčšina žien, ktoré sprevádzam pri pôrode rodí bez epidurálnej analgézie. Je to ich rozhodnutie.

Existuje viacero nefarmakologických metód, ako si uľaviť od bolesti. Skúste vyhľadať dulu vo vašom okolí, poradí Vám.

Dá sa to zvládnuť, veľmi záleží od typu ženy, prostredia, dĺžky pôrodu, teda od viacerých faktorov.

Držím palce na správne rozhodnutie.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea