Kedy najneskôr musím ísť ku gynekológovi, keď som v 6. týždni a je obdobie koronavírusu?

Zodpovedané
16. mar 2020

Dobrý deň,

mám 34 rokov, som v 6. týždni, druhorodička. Prvé dieťa má 1 rok a 5 mesiacov a tehotenstvo s ním som mala bez problémov. Som zdravá športovkyňa s vyváženou stravou.

Vzhľadom na súčasnú situáciu sme doma a nechceme nikam chodiť

V prípade, že sa cítim dobre, v ktorom týždni najneskôr mám ísť ku gynekológovi?

Som zodpovedná, chcem ísť na všetky vyšetrenia. Ale pokiaľ vírus neustúpi, tak nechcem riskovať.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všeobecne sa odporúča, aby ste navštívili gynekológa, keď Vám 2 týždne bude meškať menštruácia.

V tejto situácii je naozaj rozumnejšie ostať doma. Najneskôr by bolo dobre ísť okolo 10-12. týždňa. Teda zhruba, keď Vám vynechanú 2 cykly.

Avšak ak by boli nejaké komplikácie, typu bolesti v podbrušku alebo krvácanie, choďte rozhodne hneď.

Toto berte prosím iba ako informáciu, mali by ste si to potvrdiť telefonicky s vašim gynekológom.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea