Skrátený krčok v 31. týždni

denka259
15. dec 2020

Ahojte, ani neviem prečo píšem a čo chcem počuť, snáď len možno trosku povzbudenia a vašich skúseností.
Som druhorodička, aktuálne v 31tt, včera mi dr zistil skrátený krčok na 2,2 mm, vnútorná bránka drží na dobré slovo a vonkajšia je pootvorená. Mám prikázaný prísny kľudový režim doma, dr uvažoval nad hospitalizáciou ale vzhľadom ku covid situácii ma tam neposlal. Na monitore mám pravidelné subkontrakcie, denne beriem 5x magnezium a 2x utrogestan. Boli ste niektorá z vás v podobnej situácii? Do ktorého týždňa tehotenstva ste to dotiahli? Bojím sa, bábätko je ešte maličké 😞

kubkovamama
15. dec 2020

Ahoj,dcéra sa hlásila ešte skôr,v 24tt,ale hospitalizovali ma samozrejme,ak magnezko v tabletkách nepomôže,dáva sa mix v infúzií.Kludne si môžeš dať aj viac ako 5 tabletiek,po hospitalizácii som brala 8x3,ale Magnerot ten nepreháňa,hnačka by mimino ešte viac pohnala.Plus kúp si Guajacuran jednu večer,ono je to aj trošku na uvoľnenie psychiky,prípadne Buscopan-ale ten len výnimočne,ak sú sťahy.Utrogestan som mala plus všetko ostatné do 35tt,dcéra sa narodila v 38tt.Posledne dni už som v pohode chodila,aj trošku cvičila na lopte.U mňa veľmi zavážila psychika.Proste som si povedala,že musím byť v kľude keby aj čo sa dialo.A 31tt nemusíš mať až taký strach,ten týždeň este vydržíš určite a v 32tt je miminko už dostatočne veľké a zvládne dýchať.Kolegyni sa narodil nedávno drobec 2,5kg a úplne bez komplikácii,išli normálne domov na 3tí deň.

vevapeto
15. dec 2020

@denka259 ahoj ja som bola tiež v 31.tt tiež pootvorená, vnútorná strana držala, dal mi magnerot 3x1 a prísny kludovy režim. Tiež mi hrozila hospitalizácia. Dnes po poradni v 33.tt je nález v poriadku 🙏. Drž sa, neboj, bude to dobré. Naozaj sa nenamáhať, radšej zotrvaj na gauči v klude ako potom sa starať o nedonosené bábo.

mia0409
15. dec 2020

@denka259 ja som tak bola od 25 tt aj som bola kvôli tomu 2 týždne v nemocnici,hrozila mi serklaz, momentálne som 40tt, robím všetko pre pôrod a akosi sa bábu nechce 🤷‍♀️😀

saraah129
16. dec 2020

Ahojte, ja som bola na rizikovom kvoli kratkemu krcku uz od 22 tt, teraz som aktualne 36 tt vcera na poradni mi povedali ze uz som otvorena na 2-3 prsty 🙈 hned panika stres poslali ma na monitor ci nemam uz kontrakcie tie nastastie zatial nic len som bola v strese. Inak doma len lezim vsetko je na manzelovi, uzivam magnezium a progesteron. Uvidime kolko este vydrzim 🤔 odporucam sa na vsetko vykaslat ak sa to da samozrejme ja uz takto lezim 4 mesiac

denka259
autor
16. dec 2020

@saraah129 mozem sa ta opytat aku si mala dlzku krcka a ci sa skracoval?

saraah129
16. dec 2020

@denka259 aktualne tak 19-20mm
Akurat ale pozeram ze ty pises 2,2mm nie nahodou 22mm? Mala by si to mat aj v knizke napisane, mne pri kazdej kontrole pisu

denka259
autor
16. dec 2020

@saraah129 ano, ano. Pomýlila som sa 🙂 22 mm to je. Mala si tak skrátený aj v 30tt? Či to išlo postupne dole?

dagmar13
16. dec 2020

Ja som mala 2 týždne dozadu kŕčok do 1.5 cm tiež mi dr povedala,že sa skracuje a.mam ešte vydrzat 6 tyzdnov aspoň a malý mal 1350 g a momentálne som 32 týždeň 🙈 a v piatok idem znova na kontrolu...aj máš iné pocity,lebo mne začalo tvrdnut brucho a hlavne na noc a kríže má bolia v podstate od začiatku,ale Lajka som sa ...bola som aj na kontrolu medzi tým a druhý dr povedal,že mám viac oddychovať,ale bohužiaľ sa to moc nedarí a miesto magneroty mi povedal,že si mám kúpiť magne D3 je to ako 3 magneroty naraz ....

saraah129
17. dec 2020

@denka259 ja som mala skrateny cely cas, podla mna pomaha mi ten progesteron a lezanie, snazim sa maximalen dodrziavat. Ked mi znizila davkovanie progesteronu tak behom dvoch tyzdnov sa skratil o 10mm, tak som nabehla na povodne davkovanie. Ja nemam ziadne ine komplikacie netvrdne mi brucho ani krize ma nebolia. Uzivam este magnezium. Moj je uz dlho otoceny hlavickou dole a tlaci mi na krcok a hlavne uz je velky naposledy mal uz zevraj 3kg. Este vraj pomaha podvezovanie bruska co radia duly.

denka259
autor
17. dec 2020

@saraah129 môžem sa opýtať kolko mg progesteronu denne berieš? To máš skvelé, že bábätko má už cez 3kg 🙂 v ktorom si tt?

saraah129
17. dec 2020

@denka259 Progestanelle 200 mg berem rano a vecer. Teraz som 36tt tak to meranie podla mna nieje presne. Drzim palce aby si vydrzala co najdlhsie, mne vzdy dr hovorila ze aspon do 32 tt potom 34-36. V utorok na kontrole v nemocnici zasa lekarka povedala ze uz mala podobny pripad a ze nakoniec este tyzden prenasala 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre