Môžem prísť o dieťatko, keď som mala orgazmus počas noci v prvom trimestri?

Zodpovedané
19. jún 2020

Dobrý deň,

som na začiatku 6. týždňa tehotenstva po IVF a pred tromi dňami som začala špiniť. Včera sa to ukľudnilo po užívaní Ascorutina a Duphastonu/ Utrogestanu.

V noci som mala prvýkrát sen a z neho nechcený orgazmus a doobeda zase špinenie.

Môžem prísť o dieťatko?

Ďakujem

Dobrý deň,

pohlavný styk ani orgazmus zdravému tehotenstvu neublížia. Špinenie môže súvisieť s uhniezďovaním v maternici.

Ak však máte z pohlavného styku nepríjemný pocit, na chvíľu si dajte pauzu, keď si už budete v tehotenstve viac istá.

Veľmi držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea