Sú bolesti v podbrušku a v krížoch v 14. týždni v poriadku?

Zodpovedané
20. okt 2020

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva a od začiatku mám bolesti v krížoch a v podbrušku. Sú to také ako keby menštruačné jemné kŕče a niekedy bodavé bolesti.

Je to v poriadku?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak takéto pocity máte od začiatku, tak by to nemalo znamenať žiaden problém s tehotenstvom.

Predpokladám, že chodievate aj na pravidelne prehliadky.

Čo sa týka vašich pocitov, mohol by pomôcť skúsený fyzioterapeut, ktorý má prax s prácou s tehotnou ženou. Treba uvoľniť svaly a napätie v malej panve, aby si bábätko našlo svoju polohu.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea