Aké cviky sú vhodné, keď mám posunutú panvu?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

mám posunutú panvu a o 5 mm kratšiu nohu.

Aké cviky sú pre mňa najvhodnejšie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je dôležité diagnostikovať rozsah posunutia panvy. Ide o to, či je posunutá smerom nadol, nahor, alebo je tam rotácia panvy.

To, že noha je kratšia vôbec nemusí byť spôsobené samotnou panvou. Existujú rôzne metodiky cvičenia na riešenie problému. Či už sú to cviky na žinenke, kedy fyzioterapeut prispôsobí cviky podľa potreby, alebo sú to metódy cvičenia na Bosu, fitlopte, alebo komplexnejšie cvičenia ako DNS, SPS systém a pod.

Konkrétne cviky Vám poradiť nevieme, nakoľko je potrebná najprv diagnostika aj z pohľadu lekára, aj fyzioterapeuta.

Vo Vašom prípade teda odporúčam navštíviť rehabilitačnú kliniku, kde by vedeli problém riešiť.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk