Ako zistím dôvod častej bolesti hlavy?

Zodpovedané
23. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Často ma bolieva hlava, bolesť cítim na pravej strane. Bolesť začína v oblasti zdvíhača hlavy smerom hore, po celej práve strane. Občas cítim bolesť až v pozadí očnej bulvy.

Stále som mala dojem, že som dostala prievan. Po čase ma napadlo, či to nemôže byt od chrbtice. Bolesti trvajú zväčša dva dni.

Asi pred dvoma týždňami som mala opäť bolesti a zamyslelala som sa nad možnosťou, či to nie je z kojenia. Veľmi hrbím a nakláňam k malej, keď sa ju snažím priložiť na kojenie. Mám dojem, že to ide od chrbtice, ktorú mám aj krivú.

Ako zistím pôvod môjho problému?

Mám ísť k lekárovi a on ma pošle na vyšetrenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesti hlavy majú širokú škálu príčin, ktoré sa diagnostikujú rôzne.

Ale áno, jednou z príčin môže byť aj preťažené svalstvo krčnej chrbtice. Na začiatok by ste mohli vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý by vám svaly krčnej chrbtice uvoľnil napríklad mäkkými technikami.

Vhodné by sa bolo naučiť aj pár cvikov na uvoľnenie preťažených svalov a posilňovacie cviky na podporu krčnej chrbtice.

V neposlednom rade sa zamerajte aj na školu chrbta, ktorá by vám pomohla, aby ste správne kojili, držali dieťatko a pod.

Ak sa Vám po návšteve fyzioterapeuta neuľaví, bolo by dobré navštíviť lekára a hľadať ďalej príčinu problému.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk