Ako zmierniť bolesť kĺbu?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

mám 45 rokov a pred 2,5 rokmi som mala prasknuté 2 platničky v krížovej oblasti. Pri tej príležitosti mi na CT zistili aj osteoartrózu 2. stupňa na bedrovom kĺbe.

Na kríže cvičím sm systém, ale v poslednej dobe ma čoraz viac bolí ten kĺb.

Na radu lekárky užívam Inca Collagen a 1000 céčko.

Čo mám robiť, aby sa mi to nezhoršovalo?

Pracujem v stoji a žijem pomerne aktívne. Bicyklujem, plávam, chodím na turistiku a na dlhé prechádzky.

Za odopoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prípade osteoartrózy 2. stupňa už nemáme toľko príležitostí ako daný problém riešiť. Na tento typ problému sa odporúča magnetoterapia, ktorá má priaznivé účinky a vedela by aspoň zmierniť zhoršovanie ochorenia.

Taktiež ak cvičíte SM systém, bolo by vhodné prekonzultovať stereotyp cvičenia s fyzioterapeutom. Môže sa stať, že cvičenie nie je vykonané správne.

Čo sa týka typu plávania, najvhodnejší štýl je znak alebo kraul. Prsia vôbec nie sú vhodné pri vašej diagnóze.

Pokiaľ chodíte na turistiku, bolo by vhodné dlhšie túry absolvovať s NordWalkingovými paličkami.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk