Čo mi odporúčate, keď mám kyfózu hrudnej chrbtice?

Zodpovedané
24. jún 2019

Dobrý deň,

mám kyfózu hrudnej chrbtice a veľmi ma bolí chrbát medzi lopatkami. Nevydržím sedieť bez opierky. Dlhšie sedenie mi robí problém.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

kyfóza sa označuje ako „guľatý chrbát“, teda nadmerné prehnutie chrbtice dozadu.

V prvom rade treba nastaviť správny sed v práci. A postupne začať z rehabilitáciou. Častokrát máme ochabnuté svaly chrbta a prsné svaly, ktoré bývajú častokrát aj skrátené.

Práve pri rehabilitácií sa treba zamerať na skrátené a oslabené svaly a posilniť ich. Tieto rehabilitačné cvičenia kombinované s nácvikom správnej polohy pri sedení a ďalšími opatreniami potom prinášajú zlepšenie pacientových ťažkostí.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk