Kedy môžem začať cvičiť SM Systém po zákroku ozónom?

Zodpovedané
7. jún 2019

Dobrý deň,

som tretí deň po zákroku ozónom a stále cítim bolesť. Bolesť a tlak sa centralizovali do oblasti chrbta. Chodila som na SM Systém a pamätám si cviky, ale bojím sa ich cvičiť kvôli bolesti chrbta.

Kedy je vhodné začať cvičiť SM Systém?

Môžem cvičiť i napriek bolesti?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri liečbe ozónom je veľmi individuálne, kedy je možné začať cvičiť. Lekár, ktorý Vám ozón aplikoval by Vám mal povedať v akom časovom rozmedzí máte eliminovať cvičenie.

Každopádne, ak si pamätáte nejaké cviky z SM systému, skonzultujte najprv ich správnosť s vyškoleným fyzioterapeutom.

Môže sa stať, že cviky nebudete vykonávať správne a Váš stav sa môže (a nemusí) ešte zhoršiť.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk