Má môj manžel závraty a tŕpnutie rúk z pricviknutého nervu?

Zodpovedané
15. okt 2019

Dobrý deň,

môjmu manželovi operovali minulý rok pravé rameno a poctivo chodil na rehabilitácie. Po čase sa mu začali objavovať závraty a tŕpnutie malíčka a prstenníka na pravej ruke a palca na pravej nohe.

Neurologička mu robila MRI mozgu a krčnej chrbtice. Nič nezistila.

Môže to mať z pricviknutého nervu?

Kde hľadať príčinu a ako postupovať ďalej?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sa na snímkoch MRI nič nezistilo, môže ísť o jednoduché stuhnutie krčnej chrbtice, ramena, poprípade prechladnutie.

Tiež to môže byť z opakovaných nesprávnych pohybových stereotypov alebo z preťaženia. Sú rôzne dôvody, čím to môže byť spôsobené.

Samozrejme ani jedna z týchto príčin sa takto nedá určiť stopercentne.

Možno by bolo dobré po čase opäť navštíviť fyzioterapeuta a absolvovať pár rehabilitačných hodín, kde sa na manžela pozrie odborník. Nič viac Vám momentálne neviem poradiť.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk