Prečo mi tŕpne hlavy a nohy?

Zodpovedané
23. aug 2019

Dobrý deň,

nedávno som dostala silné tlaky s pnutím do hlavy. Lekárka to vyhodnotila ako nervovú migrénu z chrbtice. Chrbtica ma ale nebolela. Neurológ mi dal po RTG chrbtice lieky. Tlaky ustúpili, nie však celkom. Začala som však cítiť tŕpnutie hlavy, nie tváre a tŕpnutie nôh len zospodu t.j. päta,palce.

Nemôže to mať iný dôvod ako je chrbtica?

Aké vyšetrenie by som mala ešte absolvovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné uvoľniť svalové napätie krčnej chrbtice manuálne, napríklad mäkkými technikami s fyzioterapeutom, kde dochádza k uvoľneniu a častokrát k úľave od bolesti.

Tŕpnutie tváre, lebky, očnice často vychádza zo zvýšeného napätia krčných svalov. Chrbtica ani chrbtové svaly Vás bolieť nemuseli, môžete cítiť ich dôsledok z preťaženia práve tŕpnutím.

Tŕpnutie päty, chodidla až prstov môže mať viacero príčin. Môže ísť o tŕpnutie z chrbtice, môže to byť cievneho charakteru, svalové preťaženie lýtkových svalov až svalov klenby nohy. Pri liečbe môžeme využiť manuálne uvoľňovanie chodidla, mobilizácie chodidla, ale aj elektroliečbu (ultrazvuk na päty) , ktorá napomáha.

Toto je však len jedna z možností, o čo môže ísť. Takéto problémy sa môžu vyskytnúť aj na hormonálnej a inej úrovni.

Je zložité definovať o aký konkrétny problém ide z pohľadu fyzioterapeuta.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk