Arsa echogénny intrakardiálny fokus v ľavej komore. Bude bábätko zdravé?

Zodpovedané
22. mar 2021

Dobrý deň,

som v 21. týždni a všetky výsledky z krvi vyšli dobre a celkovo doteraz všetky vyšetrenia boli dobre. Išla som k MUDr. Grochalovi do Martina a tam našiel fokus. Sám povedal, že to nemusí nič znamenať. Do správy napísal, že mám na odporúčanie navštíviť genetičku. Tak sme k nej išli a dali sme si spraviť Trisomy testy. Na výsledky čakáme. Na amnio sa bojím ísť.

Aká je šanca, že bábätko bude zdravé?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sa nájde len jeden fokus v mnohých prípadoch to naozaj nič neznamená. Niekedy sa takéto fokusy objavia na ultrazvuku aj bez jasnej príčiny a nemusia mať patogénny pôvod.

Je však správne absolvovať dodatočné testy. Pokiaľ sa bojíte amniocentézy, neinvazívne Trisomy testy boli dobrou voľbou, ktorá s vysokou pravdepodobnosťou nepoukáže na zvýšené riziko genetických ochorení.

Držím palce a prajem pekný večer

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko