Mám hyperechogenní fokus. Mám sa niečoho obávať?

lutsine
17. mar 2010

Dobry den, bola som na mofrologickom ultrazvuku v 20+6 tt, vsetky vysledky a merania boli v poriadku, len v zaverecnej sprave bolo napisane: Intrakardialní levostranný hyperechogenní fokus.
Absolvovala som prenatalny skrining aj tripple testy a vsetky vysetrenia boli v poriadku. Mame sa niecoho obavat?
Su tu také čo to mali,ako to nakoniec dopadlo?

denisocka
17. mar 2010

ahoj,no nemusela si aj pod iným nickom. my mame zas cysty v hlavičke. a čo ti nato vravel lekár?

lutsine
autor
17. mar 2010

No nič vraj to treba skontrolovať po pôrode.

lutsine
autor
17. mar 2010

a Vam?

xpetka1x
17. mar 2010

lutsine co som sa ja docitala tak je to v srdiecku babatka a mizne to pomaly prec ved si to hod do googla ale neni som odbornik tak mozno ty mas daco ine a keby bolo zle tak ti doky povie neboj sa... 😉

denisocka
17. mar 2010

niečo skopčím : Intrakardialní levostranný hyperechogenní fokus není dnes považován za minor (či soft) marker. Není ničím významný.

tu je cele,ale to je o inom,ako máš ty,vy ste fit 😉 http://www.porodnice.cz/node/20630

xpetka1x
17. mar 2010

anoi a nachadza sa to vsade ale mizne to ako cisticky 🙂

denisocka
17. mar 2010

my ideme na kontrolu v 30tt - s tými cystami. ide len o ten pocit strachu o bábo, diagnoza jak diagnoza, proste človek ma stale obavu a každa matka chce zdrave babatko . a verím,že ich aj budeme mať

xpetka1x
17. mar 2010

Lutsine ty si aj Maxime? Je tu ta tema dva krat od dnes 🙂

lutsine
autor
17. mar 2010

nie

lutsine
autor
17. mar 2010

dakujem Deni

denisocka
17. mar 2010

lut,ináš keásne fotky drobca vám vyšli

dajenka11
25. júl 2011

@lutsine ahoj. ja by som sa t chcela opytat ako ste nakoniec dopadli??? je sa oho obavat alebo nie?? ja som bola dneska na tom morfologickom ultrazvuku a tiez nam doktor povedal, ze mame hyperechogenny fokus lavej komory srdca ☹

lutsine
autor
25. júl 2011

@dajenka11 po narodeni bolo vsetko v poriadku🙂 nam vravel doki,ze sa nemusime nicoho obavat. 🙂

dajenka11
26. júl 2011

@lutsine a stale to tam ma, alebo vam to zmizlo??

lutsine
autor
26. júl 2011

@dajenka11 po narodeni to uz nemal...poznam viacerích,ktorím to po narodení zmizlo.

jeinabe
11. feb 2016

@lutsine @dajenka11 ahojte baby...je to par rockov dozadu,ale chcem sa opytat ako dopadli vase deticky...dnes som bola na USG a tiez mi dr. povedal, ze vsetko je v norme, ale mame tam ten fokus...vravel, ze to nieje ziadna vada....boli sme tam preto, lebo mi vysiel zle Triplov test (podozrenie na Downa)...boli ste potom este na amniocenteze alebo uz nie? Dakujem velmii peknee za odpoved...

lutsine
autor
11. feb 2016

@jeinabe vsetko v poriadku, uz na utz v 34 tt bolo vsetko ok

lutsine
autor
11. feb 2016

@jeinabe na amnio som nebola

jeinabe
11. feb 2016

@lutsine a v 34 tt to vedel dr. zistit aj na normalnom obycajnom USG, ci si mala zase ten morfo?

jeinabe
11. feb 2016

@lutsine a este jedna otazka, tiez ti vyslo podozrenie na Downa?

dajenka11
11. feb 2016

@jeinabe ahoj, tak všetko b poriadku malý zdravý. Keď som porodila hneď ho má srdiecko vysetrovali a stále tam mal ten fokus, potom sme chodili každý mesiac na kardio. Po pol roku sa nám to pekne zavelil, žiaden fokus, žiadna dierka len selest máme. Ale inak sme zdravý, na kardio raz ročne chodíme na kontroly.

jeinabe
11. feb 2016

@dajenka11 a na amnio si nebola? A mala si aj zly triplov test?

dajenka11
11. feb 2016

Nie, mala som všetky výsledky, všetky vyšetrenia v najlepšom poriadku

lutsine
autor
12. feb 2016

@jeinabe ano podozrenie na downa vyslo nastastie sme oki

mary78
20. máj 2016

@jeinabe a ty si bola na amniocenteze? Mne vysliel 1.trimestralny skrining (NT+krv papp-A a Fbhcg) hranicne 1:360. Potom na ultrazvuku tiez nasli ten hyperechogenny fokus, al vraj ked ke izolovany tak nic neznamena...ty si mala ake riziko?

jeinabe
21. máj 2016

@mary78 ahoj....riziko som mala 1:100, bola som na trisomy testy, vsetko vyslo negativne...teraz som bola v 31 tt na 3D USG a uz tam ani nevidel ten fokus.....a ma ubezpecil, ze aj keby tam bol, nieje to ziadna vada.....

mary78
21. máj 2016

@jeinabe tak to je super😅 ze zmizol, ja viem ze to nie je ziadna vada len ma strasili ze je to ten soft marker DS. A to 1:100 ti vyslo z toho prvotrimrstralneho ci z triplov?

jeinabe
22. máj 2016

@mary78 mne to riziko vyslo z triplovho testu.....inac aj pri prvom mi vyslo 1: 250, tiez to bola hranicna hodnota a mam zdraveho chlapceka.....s tym fokusom ma nastrasil Grochal, lebo tiez mi spomenul, ze kedysi to povazovali za priznak DS.....tak viac mi netrebalo, preto som sla na trisomy, ale boli to poriadne nervy......

mary78
22. máj 2016

No nervy to boli aj su😕 ale vermi ze vsetko bude ok drzim nam palce😀

jeinabe
23. máj 2016

@mary78 drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre