Budem mať problémy v tehotenstve, keď máme s manželom rovnakú krvnú skupinu?

Zodpovedané
25. nov 2020

Dobrý deň,

s manželom mám rovnakú krvnú skupinu 0 rh negatív.

Je to predispozícia k tomu, aby nastali komplikácie a problémy v tehotenstve?

Je možnosť, aby dieťa bolo postihnuté?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste obidvaja skupina 0 Rh negatív, nemali by byť počas tehotenstva žiadne komplikácie, ktoré by môžu vzniknúť kvôli rôznym krvným skupinám rodičov.

Vaše dieťatko má všeobecné šance na prítomnosť genetickej poruchy alebo vrodenej vývojovej chyby, ktoré sa odvíja od Vášho veku a napríklad životného štýlu, Vaša krvná skupina v tom nehrá rolu.

Mimochodom Vy obaja patríte k tzv. univerzálnym darcom, v prípade, že ste zdraví môžete ísť darovať krv, keďže s touto krvou bývajú často problémy spôsobené jej nedostatkom.
V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Prajem pekný deň.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko