Rovnaká krvná skupina - problém otehotnieť

20. mar 2021

Dobry den.
Zdvoverila som sa kamaratke ze sa nam nedari s partnerom pocat uz to bude onedlho 2 roky- ze ja mam vsetky vysledky v gyn.oblasti v norme, ovu prebieha kazdy mesiac, hp v norme, priechodnost vysetrena na vybornu. Partner bol na krv, moc a bakterie u urologa s vysledkami ze tiez je to v norme. Poslal ho na spermiogram cize termin ma tento mesiac ale kedze on ma uz 1 dieta, dufame, ze tam problem nebude, aj ked...no uvidime.

Zarazila ma kamaratkina odpoved, ze problem moze byt ak mame ja aj partner rovnaku krvnu skupinu, zevraj to moze byt hlavny dovod.Je to pravda? (Skuste sa prosim nevyjadrovat k spermiogramu, ale hladam odpoved na tie krvne skupiny)

paulinkaa2
20. mar 2021

Dobry den. Moja mama B+ otec B-. Dr jej hovoril ze nieje mozne aby mali deti. A maju dve.

zojanka
20. mar 2021

Nie je to pravda. Riešila som neplodnosť vo viacerých centrách asistovanej reorodukcie, s viacerými lekármi a nikdy nikoho nezaujímalo aké krvné skupiny máme.

Jedine keď už budeš tehotná a máš rh - a muž rh + ak potom sa sledujú protilátky.

petamich
20. mar 2021

podla mna krvna skupina v tom nehra absolutne ziadnu rolu, teraz myslim v tom otehotneni, problem je ak je matka Rh- a otec + ale s otehotnenim to nema nic spolocne

nina255
20. mar 2021

Za mna blbost,nikdy som o tom nepocula... mozno myslela len ten problem ked je zena Rh negativna a partner Rh pozit ale to je o inom

deti95060810
20. mar 2021

u nás sa to nepotvrdilo...

lucinika
20. mar 2021

Ja mam RH+ muž - a mame 2 deti, s otehotnenim som nemala žiaden problém. Problém môžu spôsobiť aj iné faktory - stres z počatia, štítna žľaza a mnohé iné

simsalabim
20. mar 2021

Blbost. S manzelom mame rovnaku krvnu skupinu a otehotnela som oba razy uz pri pohlade na jeho trenky 😇

halci
20. mar 2021

@petamich Presne tak. Ja mam RH -, manzel ma RH + a mame dve deti. Prva dcera zdedila RH + po muzovi, druha ma RH - po mne.

andreatytler
20. mar 2021

Krvne skupiny nemaju zadny vplyv na otehotnenie.

bdalibor
20. mar 2021

@paulinkaa2 rovnako mame aj my s manželkou. Mame 2 krásne dcéry, ani nevieme ako, a už som aj dedko a 2 vnucatko na ceste...

simona92101
20. mar 2021

Je to hlupost,manzel 0negativ a ja tiez.dcerka sa podarila na prvy sup,tiez ma krvnu skupinu 0negativ.tehotenstvo bezproblemove

pininka1
20. mar 2021

Nieje to blbost, moja gynekologicka chcela vediet muzovu krvnu skupinu ale tam musia byt rovnake aj ine veci, je to vzacne, ale moze sa to stat. Zvykne byt potom problem aj ked ma dieta inu krvnu skupinu. U nas sa to stalo, ani som o tom netusila, ja mam 0 a dcera ma A po muzovi, prisli mi len povedat,ze nemozeme ist domov z porodnice kym nepride nejaky vysledok, lebo tieto sve skupiny spolu robia nieco zle. Tak sme cakali, ale nakoniec to bolo ok. Ale poznam jednu pani ktora bola kvoli tomu s dcerkou az na Kramaroch co jej skolabovala a az tam jej to vysvetlili. Nechapem preco na to zeny neupozornuju uz gynekologovia, ze mozes nieco take cakat.

anickaaa6aaa
20. mar 2021

@pininka1 zaujímavé ja som 0+ a muz A- a syn je A+. Ziaden problem nebol a otehotnela som necakane, neplanovane na prvy šup..

julie19
20. mar 2021

Neviem, ja aj muž mame 0+, otehotneli sme prakticky hneď po vysadení antikoncepcie, dcéra je zdravá a tehotenstvo aj pôrod boli bezproblémové

pininka1
20. mar 2021

@anickaaa6aaa uz som pisala,ze nejde len o skupiny, tam sa posudzuje viacero veci. Aj ja mam pred malou dvoch chlapcov a nebol ziaden problem.

carodejkadorot
20. mar 2021

ja mám s manželom rovnakú krvnú skupinu aj RH faktor a máme bez akýchkoľvek problémov spolu dve deti, problémy prišli, až keď začali rozprávať 😃

radko2017
20. mar 2021

Ahoj, aj my s manželom máme rovnaké krvné skupiny a aj Rh rovnaké teda 0+,mame spolu dve deti, aj deti majú obe 0 krvnú skupinu... Podľa mňa to nebude problém v krvných skupinách, ale či nie, ste obaja v strese, keď Ty chceš otehotnieť a sa nedarí... Niekedy je lepšie nechať tomu voľný priebeh a " netlačit na pílu" a uvidís, o chvíľku sa určite zadari.... Držím palce

littlebubble
21. mar 2021

Pokiaľ viem tak problém môže nastať až v tehotenstve ak je matka Rh- a dieťa má Rh+ po otcovi.
Môže, nemusí.

mikasz
21. mar 2021

Krvna skupina nehra absolutne ziadnu rolu pri otehotneni. Ano,pocas tehu sa sleduju protilatky aby sa vedelo zareagovat, hl.ked ma zena Rh- a muz Rh+, ale samotna krvna skupina nema vyznam.
Skor sa zamerajte na rozsiahlejsiu dg- vys.stitnej zlazy, vit.D, reprodukcna imunologia (ci napr.netvoris protilatky proti spermiam, ovariam alebo embryotoxicke cytokiny, je tam kopec parametrov), hematologia, genetika
Hlavne 2r je uz dost dlha doba, osobne by som isla na konzultaciu do car.
To, ze ma partner uz 1dieta nic neznamena, spermiogram sa meni kazdych 6tt a vplyva na to vela faktorov, rovnako aj u zeny sa vekom mina ovarialna rezerva

natalala
21. mar 2021

Ja mam s manzelom rovnaku krvnu skupinu a teda mala sa nam podarila na 1x