Pozitívny skríning

veronikamalikova
8. jan 2013

ahojte dnes mi prišli výsledky z krvi, ktorú mi brali v 16.týždni podľa týchto výsledkov má naše bábo zvýšene riziko Downovho syndromu mám 20 rokov a moje hodnoty su: Riziko downovho syndromu: 1 v 70 (v termíne) a riziko NTD : 1 v 6500. V 12. týždni som bola na NT výšetreni ultrazvukom kde bolo všetko v poriadku tak som teraz na pochybách, má niekto s niečím takýmto skusenosť?

zuzi0911
8. jan 2013

@veronikamalikova ahoj keby to bolo vazne doktor ta odporuci na amniocentezu.moze istt aj o lab.chybu.ak by to bolo vazne lekar ta upozorni.neboj sa

veronikamalikova
autor
8. jan 2013

No ved už ma aj upozornil mám ist na genetiku tam zoberu plodovu vodu.

soldi
8. jan 2013

@veronikamalikova ako Ti mohli brat krv v 16tt, ked si len 13tt?

sissika
8. jan 2013

@soldi presne to som pozerala aj ja

veronikamalikova
autor
8. jan 2013

no momentalne som v sedemnastom v 12. som bola na tom NT kde to robili ultrazvukom a v 16. tyzdni mi brali krv.

soldi
8. jan 2013

@veronikamalikova nt screening je spojeny tiez s odbermi krvi (robia sa vacsinou par dni pred 12tt) jeho spolahlivost je 98%. spolahlivost tripple testov, ktore sa robia v 16tt je 60%. verila by som NT a neohrozovala zivot svojho dietata zbytocnou amniocentezou.

karin1234
8. jan 2013

ahoj, nic si z toho nerob, môže ist o omyl, tie testy su nespolahlive. tiez som to zazila. a kde ta poslali na genetiku? do ziliny? ja som bola v ziline ale nemala som z nich moc dobry dojem. na odbere plodovky som nebola, iba na morfo ultrazvuku v ZA nemocnici, kde sa im zdalo bábo v poriadku. tiez som bola v 12tt u dr. babjaka a sijove preriasnenie a nosnu prepazku mal maly v poriadku. viem čo prezivas, vedia človeka doľakať. neboj bude to dobre, aj nam to dobre dopadlo, mame zdraveho synčeka 😵 😵

karin1234
8. jan 2013

@soldi súhlasim s tebou

veronikamalikova
autor
9. jan 2013

no jasne do žiliny zajtra tam mam ísť,, ani ja nemám z toho najlepši pocit, pretože u dr. Babjaka som mala aj ja všetko v poriadku. Tak ma dosť prekvapilo že uplne iný výsledok ukazala tá krv. A na tej genetike urobia ten morfo ultrazvuk alebo ako to tam funguje?

palica04
9. jan 2013

nám vyšli zlé výsledky pri sone - šijové prejasnenie i nosová prepážka, neskoršie krvné testy boli OK, no aj tak som bola na prášky, moja doktorka sa ma spýtala, či by moje rozhdnutie donosiť dieťa zmenili výsledky iných vyšetrení (napr. amnio.), nie nezmenili, na ničom inom som nebola, dnes máme zdravé, múdre dieťa

habibiatko
23. jan 2013

@palica04
ahoj prosím ťa čo to znamená, zlé výsledky pri sone? Pretože mám podobný problém a hrozný strach

palica04
23. jan 2013

@habibiatko zlé výsledky pre mňa znamenali, že sa dr. vyjadril o prejasnení šije a meraní nosovej kostičky - neviem presne jasný záver, ale na tieto dve veci povedal, že nie sú podľa tabuliek, do ktorých hneď hľadel a výsledok vyjadril v percentiloch (nie v percentách, ale v percentiloch), nevedela som, čo to znamená, moja dr. mi to nevysvetlila, v podstate tomu nevenovala ani pozornosť, s tým, že budem môcť ísť na amniocentézu, no zároveň povedala pre mňa veľkú pravdu " Myslím, že Vaše rozhodnutie mať dieťa nezmení ani výsledok amniocentézy, takže by aj bola zbytočná." Dala som jej za pravdu, v hroznom strachu som prežila nasledujúce týždne (ku koncu tehotenstva sa strach minimalizoval) a teraz mám zdravé dieťa. Skríning má niečo do seba, ale mám pocit, že mnohým mamičkám naženie iba strach.

habibiatko
23. jan 2013

@palica04
ďakujem ja tiež verím, že napokon všetko dobre dopadne. Screenig dopadol zle potom opakovaný dobre no sono už bolo horšie. V 18tt lekár videl nevyvinutý prštek - malíček a tiež akúsi hrčku pri ušku. Tak verím, že sa to už napravilo a keď prídu výsledky z amnia všetko bude v poriadku. Predbežné výsledky nakoľko sme si zaplatili tie zrýchlené dopadli dobre no aj tak sa musí počkať na tie, ktoré sa robia 3 týždne už len týždeň pretože 2 už prešli. Bojím sa veľmi a prežívam strašný strach ☹

freefamme
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alojzova
1. okt 2019

@veronikamalikova a ako si dopadla mas zdrave babo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre