Je presnejší Trisomy test alebo Tomorrow test?

Zodpovedané
24. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť ohľadom výberu testov.

Je lepší Trisomy test alebo Tomorrow test?

Neviem sa rozhodnúť, ktorý mám absolvovať. Tomorrow sa vraj posiela do Portugalska.

Ktorý je lepší a presnejší?

Ďakujem

Dobrý deň,

oba testy sú porovnateľné vo svojich parametroch. Zásadným rozdielom je, že Tomorrow je len jeden "základný" ktorý obsahuje aj zameranie na pohlavné chromozómy X a Y, aj keď treba povedať, že pri NIPT testoch je najvyššia presnosť na trizómie 21, 18, 13 a nie na poruchy pohlavných chromozómov, ale vie to byť nápomocné. Trisomy to vo svojom základnom teste neobsahuje, až v Trisomy XY.

Tiež je rozdielom kedy sa dozviete výsledky, pri Trisomy je to už do 5 pracovných dní, pri Tomorrow je to do 8 - 10 pracovných dní z dôvodu testovania nie na Slovensku.

Prajem pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko