Aké lieky na zníženie teploty pre predčasne narodené dieťa, ktoré ešte nemá 4 kg?

Zodpovedané
22. máj 2024

Dobrý deň,

mám predčasne narodeného synčeka. Narodil sa presne v ukončenom 30. gestačnom týždni. Momentálne má 3,5 mesiaca biologického veku. Čaká nás očkovanie. Momentálne má 3600 g a predpokladám, že ešte trošku priberie. Možno na 3700 - 3800 g.

Aké lieky na zníženie teploty môžem kúpiť?

Pozerala som čipky, ale pri mnohých sa píše až od 5 - 6 kg. Našla som Panadol sirup, ktorý je od 4 kg. Pri starších deťoch (narodenych normálne) nám odporúčala pediatrička vždy Nurofen.

Aký je Váš názor na Panadol sirup?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Štandardne sa odporúča paralenový čapík, polovička na 3,5 kg pri teplote nad 38°C. Preventívne lieky nenasadzujte, môžu znížiť účinnosť vakcíny.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie