Ako dlho sa vyplavujú hormóny z tela po vysadení antikoncepcie?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

5 rokov som vkuse užívala antikoncepciu Vexya. Teraz som 2 týždne po vysadení začala užívať chlorellu a jačmeň, aby mi to vyčistilo telo od antikoncepcie.

Je bezpečné o 3 mesiace otehotnieť?

Mala by som počkať dlhšie kým sa vyplavia hormóny z antikoncepcie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

Keďže antikoncepcia nie je jedom, nepotrebuje sa organizmus od nej detoxikovať (alebo "vyčistiť telo").

K obnove ovulácie dochádza približne po 4 - 8 týždňoch. U každého je to individuálne. To, či ovulácia naozaj prebehla, môžete odkontrolovať napr. ovulačnými testami.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie