Vysadenie antikoncepcie a snaha o bábätko

vvbb
3. jún 2016

Ahojte, chcela by som sa vediet nazor mamiciek, ktore uzivali dlhodobo antikoncepciu (cca 10rokov) pred otehotnenim. Aky mate nazor na to ci by mala byt nejaka pauza a potom zacat skusat otehotniet alebo hned po vysadeni sa pokusat otehotniet? Gynekolog mi odporucil hned sa pokusit otehotniet ale zaujimal by ma aj nazor mamiciek, ktore boli v podobnej situacii. Dakujem 😉

ivca88
3. jún 2016

ja som brala len 5 rokov,
avšak bol potom problém otehotniet, cyklus haproval, cykli boli dlhe 60 dni namiesto 28 dni :-/
preto Dr. odporúča na to vhupsnut hneď, lebo telo dostane najprv sok ze nasocia vajecniky a dojde k ovulacii,
avšak môže sa stať aj opak - dva foliky....
čiže dvojčatá/trojcata...
kazdopadne 1 cyklus by som si dala pauzu, predsa len nejake hormóny v telke s toho sú ...
veľa šťastia 🙂

lavazzake
3. jún 2016

ja som brala 9 rokov Mercilon, gynekológ o pauze nehovoril nič, otehotnela som po 3 mesiacoch od vysadenia

sense
3. jún 2016

ja som otehotnela v podstate v druhom cykly...zial skoncilo to MA, tazko povedat ci to bolo kvoli dlhodobemu uzivaniu HAK alebo nie, potom som mala takmer rok pauzu - potrebovala som si dat do poriadku psychiku plus som si zacala robit skolu, to som ale HAK uz nebrala , otehotnela som na druhy pokus po zacati snazenia...

ivca88
3. jún 2016

teda my sme mali tuším 3 mesiace plan ze pockame ...
bála som sa mat nejaky prebytok hormónov v tele, aby sa babo dobre vyvíjalo ( aj keď studis o tom ziadne nie sú, avsak sediacky rozum funguje) z

vvbb
autor
3. jún 2016

@ivca88 Dakujem za nazor🙂 Ja uz som asi pred rokom a pol vysadila na 5 mesiacov a vsetko v poriadku na den som dostavala menzes. Len teraz som nie si ista ci tu pauzu urobit aspon mesiac alebo dva aby sa telo aspon trochu zbavilo tych hormonov a nemalo to nejaky vplyv na baby. Preto ma aj zaujima nazor mamiciek, ktore boli v takejto situacii.

P.S ani nesranduj s tymi dvojickami alebo trojickami🙂)))))

ivca88
3. jún 2016

@vvbb pozri, pomoct to isto pomoze...
ta pauza ta nic "nestoji".... a pr zdravie dieťaťa urobis isto čokoľvek...
ja som brala už aj femibion 800 ( kyselina listova, ktorá ma az po mesiaci ci dvoch spravnu hladinu v tele 🙂
to pomaha predist rôznym nervovym poskodeniam, alebo predchadza razstepom ...
ak tak si to vygoogli 🙂
takže ja som sa zamerala na to aby moje telo malo vsetko čo treba , keďže islo mat taku dôležitú úlohu 🙂 🙂 🙂 🙂

vvbb
autor
3. jún 2016

@ivca88 jasne to je pravda, ze ta pauza nic nestoji! kyselinu listovu uz beriem vyse mesiaca🙂 Tak dakujem za nazor 😉

robin30
3. jún 2016

@vvbb sprav si detox nech sa telo vycisti z tej chemie

monika1791
3. jún 2016

@vvbb Ahoj.Určite počkaj aspoň 2 mesiace..ja som otehotnela hneď po vysadení a skončilo to zle..jedna z príčin mohla byť aj antikoncepcia(rozhádzané hormóny).Určite jedz kyselinu listovu a aj ten Femibion 800 je dobrý 🙂

elizita
3. jún 2016

Teda nie moja skusenost, ja som hak nikdy nebrala, kamoska brala vkuse 13 rokov, vysadila a ani jej prva mrcha nestihla prist 🙂 bezproblemove tehotenstvo a na to ze ona je z dvojiciek, aj jej otec, ma len 1 babo 🙂

mirunkad
4. jún 2016

ja som brala vyše 5 rokov, rok a pol som sa čistila, potom sme si s manželom povedali, že to necháme už tak a keď sa podarí, tak sa podarí....podarilo sa nám po pol roku, nemôžem napísať vyslovene že snaženia, ale nechania to na náhodu....takže ja som otehotnela cca po 2 rokoch od dobratia antikoncepcie....môj dôvod takej dlhej pauzy bol môj osobný pocit, mala som pocit že moje telo sa stále čistí a ustáluje z hormónov, mala som veľmi zlú pleť, ale že fakt hroznú, to sa mi ako tak upravilo až po takmer dvoch rokoch, úplne pomohlo tehotenstvo. Takže ja som čakala kvôli príznakom, kým odznejú....môj bývalý gynekológ tvrdil, že síce tie hormóny čo berieš odznejú do pár dní po vysadení, ale tvoja vlastná hormonálna hladina sa môže spamätávať dosť dlho, a na mňa to presne pasovalo.

vvbb
autor
4. jún 2016

@monika1791 ako myslis, ze to skoncilo zle? Ak mozes tak povedz ak nie respektujem ze sa nemusi vsetko pisat na net 😉

monika1791
4. jún 2016

@vvbb Že som potratila..zle sa vyvijalo to malé

mirkava
4. jún 2016

@vvbb odporucam hned po vysadeni skusat, je tam vacsia pravdepodpbnost. Kamoska tak otehotnela a ina znama vysadili, cakali a potom nemohli

evittam
4. jún 2016

@vvbb Tvoje telo sa z ničoho nemusí "spamätávať" a "čistiť" - to sú len bludy. Ja som brala ANT pred prvým tehu 7 rokov vysadila som v januári - otehotnela som normálne a v pohode v apríli - zdravý syn,bezproblémové tehu. Druhýkrát som brala 5 rokov - vysadila tiež v januári a otehotnela som v marci na jediný a prvý pokus-zdravá dcérka,tiež bezproblémové tehu (teda až na malý hematóm na začiatku-do dvoch týždňov sa vstrebal). Je pravdepodobné, že ak si normálna zdravá žena otehotnieš ako ja - aj keď to tak samozrejme byť nemusí - sú ženy, ktoré zase mali problém otehotnieť. Ono napríklad niektorí gynekológovia dokonca odporúčajú brať ANT aspoň 3 mesiace ak sa niekomu napríklad nedarí dlhšie otehotnieť......Ono netreba všetko "hádzať" na ANT - ja si myslím, že ženy, ktoré mali problémy tak by ich možno mali aj bez toho, že brali ANT - je to individuálne. Ak má mať niekto problém s ANT, tak sa väčšinou prejaví pri užívaní.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre