Čím podporím imunitu u 5-ročného chlapca?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

môj 5-ročný syn trpí častými infekciami nosových dutín (nádchy, kašeľ, zahlienenie). Mám pocit, že prechádzame z nádchy do nádchy hlavne v zimných mesiacoch a veľmi dlho preliečujeme. S kašľom má tiež problémy, je kvôli tomu sledovaný aj na alergológii. Tam mu vylúčili alergie, imunitu má vraj v poriadku. Doktorka skonštatovala, že má detskú astmu. Bral aj lieky na dráždivý kašeľ, ale po výbere nosnej mandle sme vysadili lieky, lebo mu to pomohlo.

Ako mu môžem podporiť imunitu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Pokiaľ má diagnostikovanú astmu, je potrebné ju liečiť. Resp. riadiť sa pokynmi alergologičky a lieky svojvoľne nevysádzať.

Na podporu imunity je dôležitá predovšetkým pestrá a vyvážená strava. Okrem toho mu môžete podávať vitamín D, vitamín C, prípadne sirup s obsahom betaglucanov.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie