Dcéra má husté soplíky. Môže popri Rinogerminy užívať Uniflox?

Zodpovedané
21. jan 2020

Dobrý deň,

moja dcérka užíva Rinogerminu, lebo má husté sopliky.

Môžem jej dať aj Uniflox?

Má zväčšenú nosnú mandľu a je stále chorá. Chrápe a dýcha ústami.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Uniflox sú antibiotiká. Rinogerminu môžte užívať aj počas liečby antibiotikami, ale s odstupom od antibiotík.

Dôležité je však ju užívať hlavne po liečbe antibiotikami. Vtedy probiotické baktérie vytvoria tzv. bariéru na oslabenej nosnej sliznici, aby zabránili opakovaným infekciám.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová