Existuje liek, ktorý mi pomôže upraviť cyklus pri diagnóze PCOS?

Zodpovedané
3. jan 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Existuje nejaký liek, ktorý mi pomôže upraviť cyklus pri diagnóze PCOS?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem Vám za otázku.

Syndróm PCOS je multifaktoriálne ochorenie s rôznou variabilitou. Indikácie pre liečbu sú dané klinickými príznakmi, ktoré u žien prebývajú.

Vzhľadom na časté spojenie PCOS s metabolickým syndrómom a inzulínovou rezistenciou, je potrebné sa obrátiť na gynekológa, ktorý urobí komplexnejšie vyšetrenia.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie