Existuje nejaký zaručený prípravok proti akné?

Zodpovedané
3. sep 2022

Dobrý deň,

mám neustále hrozné akné na tvári. Už som vyskúšala snáď všetko, pleť si poctivo čistím prípravkom Bioderma Sébium. Mám aj krém, no nepomáha, stále sa mi tvorí nové a nové akné. Stravujem sa zdravo, jem zeleninu, ovocie, biele jogurty...

Som už z toho zúfalá, existuje nejaký zaručený prípravok proti akné?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúčam Vám navštíviť kožného lekára.

Podľa stavu akné Vám môže predpísať lokálnu liečbu - krém/roztok zvyčajne s obsahom antibiotika.

Je to účinná forma liečby akné.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut