Existujú čapíky na migrénu v tehotenstve?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

v tehotenstve trpím neustálymi migrénami. Nezaberá žiadny liek. Dopočula som sa, že obvodný lekár mi vie predpísať čapíky na migrény.

Je to možné?

Ďakujem

Dobrý deň,

migrény v tehotenstve sú väčšinou spôsobené hormonálnymi zmenami, preto Vám lieky proti bolesti nezaberajú.

Čo ja poznám, tak ide o čapíky, ktoré sú individuálne pripravované v lekárni a obsahujú účinnú látku ergotamín a nie sú vhodné pre tehotné.

S inými som sa nestretla, poraďte sa s lekárom.

Osobne som tiež mávala migrény počas tehotenstva a nebrala som žiadne tabletky. Myslím, že kvôli bábätku treba niečo vydržať a nie ho zbytočne ohrozovať liekmi.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová