Indometacín na migrénu v tehotenstve

kokkin
27. okt 2017

Mamicky uzivali ste v tehotenstve dake lieky konkretne Indometacin cipky ? Uzivam ich na migreny a vraj sa mozu aj v tehotenstve mate skusenosti ? Dakujem.

puskaruka
27. okt 2017

Ja užívam pri záchvate sumatriptan, že ho môžem pokojne užívať

kokkin
autor
27. okt 2017

@puskaruka pomaha vam ?

puskaruka
27. okt 2017

@kokkin áno ako mám príznaky,po požití lieku príznaky zmiznú, a je po migréne

evitka83
27. okt 2017

@kokkin ja som brala torecan a ked uz som bola uplne zufala, tak som skusala take stare babske rady, ze umyt si tvar a ruky v uvarenom caji z cistca a potom vyliat. Dost som smiala kamoske, ked mi to rozpravala, ale ked mi bolo zle, tak som to fakt skusila a za chvilu ma hlava nebolela 🙂 sice som to robila kazde 3 hodiny, ale co nespravi zufala tehotna baba, ked sa citi na umretie :D

deti95060810
27. okt 2017

ja som v tehu nič nebrala, jednoducho som si to odtrpela....😒
V súčasnosti beriem sumatriptan -ale len v prípade že pocítim príznaky migrény....

lapersefona
28. okt 2017

Prve 4. Mesiacecsom mala pravidelne migreny aj s vracanim. Odlezala som to. Nastastie prisli vzdy neskoro poobede.

Neurologicka mi povedala, ze vplyvom tehu hormónov to postupne vymizne. Takze je tu nádej ze čím vyšší mesiac tým menej migren.

Ináč mimo tehu mi pomáhal liek bez receptu sumu by panadol ultra rapid

lapersefona
28. okt 2017

Sumivy

fokuska
28. okt 2017

Tie co ste mali migreny aj v tehotenstve - mali ste ich castejsie ako pred tehotenstvom? A mate migrenu s aurou alebo bez?

Ja pri zachvate beriem Maxalt - sumatriptan, ale neurologicka povedala, ze v tehotenstve sa nesmie.

puskaruka
29. okt 2017

@fokuska mne povedal neurológ že môžem, mám migrény s aurou

fokuska
29. okt 2017

@puskaruka Pocas celeho tehotenstva? Mne spominala ze niektore sa mozu ale len v niektorych tyzdnoch tehotenstva ze sa to musi presne sledovat ci teda teraz mozes a o tyzden uz nie.

A mas zachvaty castejsie pocas tehotenstva ako pred?

puskaruka
29. okt 2017

@fokuska ja mám záchvaty raz za tri mesiace alebo raz do roka, len v prípade záchvatu ich beriem, preto mi povedal že tie jedna či dve tabletky neuškodia,a samozrejme sa mám vyhýbať tomu čo mi ju spúšťa

fokuska
29. okt 2017

@puskaruka Ahaaa, ja tiez presne tak frekvencia ako ty, tak dufam ze pocas tehotenstva nebudem mat vobec.
Aj teba nech to obchadza 🙂

puskaruka
29. okt 2017

@fokuska ano verme že to zvládneme, lieky mám aj tak vždy pri sebe

emma_932
29. okt 2017

@puskaruka fuh, mne povedal porodnik, ze sumatriptan nie.. tiez som mala migreny. Mne pomahala homeopatia. Tie triptany su strasne svinstvo, dost dlho to studoval, ked som sa ho pytala a povedal, ze nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre