Migréna počas tehotenstva

monika11m
28. nov 2013

ake mate skusenoskti s migrenou pocas tehotenstva? su neake lieky ktore mozno uzivat?

kikuleenka
28. nov 2013

@monika11m ahoj, ja som mavala priserne bolesti hlavy, liekom som sa snazila vyhybat, od 2. trimestra som si v nevyhnutnych pripadoch davala paracetamolove lieky (napr. Paralen, panadol), myslim ze max. povolena davka je 1000 mg/den, spytaj sa v lekarni, poradia Ti, nezabudni udat, v ktorom tt si 🙂 co mo vsak pomohlo najviac, to bolo tehotenske cvicenie (joga, fit lopty) - ked som posilnila chrbtove svaly, bolesti sa mi zmiernili. Cvicila som od 2. trimestra az do konca tehotenstva.

smartynecka
28. nov 2013

mna trapila migrena asi 4 tyzdne, jedine co mi pomahalo bol panadol,klud a studene obklady na hlavu pred spanim. 🙂

hradnapani
28. nov 2013

@monika11m pred par dnami tu v inej diskusii jedna kocka poradila, ako sa jej skusit vyhnut pomocou sody bikarbony.
Vyskusaj:
mirazaa . všetky tieto pocity poznám, prešla som hotovým niekolko ročným peklom,liekmi vyšetreniami atd... v prvom rade sa riadit signálmi vlastneho tela. a čo mne skutočne zaberá?.... nedopujte sa liekmi, žaludok Vám podakuje... aj tak nezaberajú.. emoticon) tu je moja rada...ked pocitujete varovne signály rozpustite jednu čajovu lyžičku obyčajnej sody bikarbony v pohari teplej vody... vypit...druhá rada: zachladit coca colu, pit rovno z flašky...vygrgat a znova...migréne nedáte šancu prepuknut...u mna to už dlhe roky funguje...emoticonEšte doplním,každy človek pozna svoj organizmus, skus pri migrene sledovat čo bude spúšťačom...u mna to pramenilo z potravy(udene jedla, plesnive syry, červene vino)
26. nov o 21:44 • 2 deti • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

darina1952
28. nov 2013

@monika11m ahoj, v prvom rade si uprav pitný režim, počas dňa by si mala vypiť 500ml tekutiny na 10kg tvojej váhy. Takže ak máš 50kg tak vypiješ 2500ml tekutín. Zdá sa to na začiatku veľa, ale dá sa na to naučiť a zvyknúť si. Do toho sa samozrejme nezapočítava káva - tá odvodňuje a mala by si po káve vypiť rovnaký pohár vody na udržanie rovnováhy tekutín v tele... Keď budeš mať bolesti hlavy tak odporúčam podávať liekovú formu číkpy. Tie sa najmenej vstrebú do krvi a nedostane sa liek k bábu...

nika1020
28. nov 2013

@monika11m
Ahoj.
ja mam migreny niekolko rokov.beriem sumatriptany.
takze si vies predstavit ako mi bolo.V tretom mesiaci ma chytil taky zachvat..ze som skoncila v nemocnici..pretoze som sa bala v 1.trimestri nieco zobrat.skoncila som v nemocnici na infuziach.
Cele tehotenstvo len:
paralen,aj cipok paralen..torecan...magnezium 3x denne..plavat..cvicit..
soda bikarbona ako sa tu spomina...obklady teple...a este mi zaberalo nealko pivo radler....neviem asi ta horka chut.....
vela bab mi hovorilo ze mali take chute..
nikdy mi uz nebolo nevolno a migrena prisla iba tak na jeden den.Ale udajne za to mozu hormony.
cele tehotenstvo som okrem pralenu nic nesmela brat.
po porode sa mi vsak migrena vratila.Dojcim..takze fungujem podobne ako pocas tehotenstva..a trpim.
Nic okrem magnezia by ti ani nepichli a ani neskusaj.je to risk.
Inak od kedy som nabehla na MagneB6..mala som naozaj mierne bolesti.

janazba
28. nov 2013

Ahoj, ja mavam migreny a strasne som sa tohoto bala ze co bude ked budem tehotna ale za cele tehotenstvo som zachvat nemala ale take mierne bolesti hlavy ano a ked to bolo dlhsie tak mi dala doktorka mesiac pnku, dala mi rehabku a to mi strasne pomohlo...

janazba
28. nov 2013

A brala som magnezium skoro cele tehotenstvo...

monika11m
autor
28. nov 2013

dakujem pekne za rady sice este niesom tehotna ale chcela som vediet ake mate skusenost . ved dufam ze to nebode tak zle a este rez dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre