Je bezpečné užívať Anopyrin v druhom trimestri?

Zodpovedané
6. júl 2020

Dobrý deň,

som v 17. týždni a čakám druhé bábo. V prvom tehu mi vyletel tlak hore. Posledný, čo mi prezradili bol 150/110 a v prepúšťacej správe mam uvedené preeklampsia. Dieťatko bolo vyvolané v 37. týždni a po pôrode mi liečili a stále liečia vysoký tlak 150/90.

Najskôr mi nasadili Concor 5, no po zistení tehotenstva mi ho zmenili na Dopegyt. Dnes na poradni mi môj gynekológ nasadil lieky Anopyrin, ale pri čítaní letáku som sa naplašila.

Je bezpečné užívať Anopyrin v druhom trimestri?