Anopyrín v tehotenstve

megicka007
5. dec 2018

Ahojte, dnes mi doktor predpisal anopyrin kvoli predchadzajucej preeklampsii a predcasnemu porodu. Len som sa chcela opytat ci tu ste niektora co mate s uzivanim tohto lieku skusenosti v tehotenstve, v pribalovom letaku som sa docitala ze sa moze brat len docasne ze ku koncu moze sposobit komplikacie. Doktorovi verim, len by som chcela vediet ake mate s tym skusenosti vy

lokorave
5. dec 2018

@megicka007 anopyrin sa potom vysadza okolo 30tt myalim nemusis sa bat je to liek bezne predpisovany tehulkam

megicka007
autor
5. dec 2018

@lokorave vdaka za odpoved, lebo som tam citala ze to aj zrieduje krv tak aby sa potom nestalo ze by som vykrvacat mohla, dost ma to vystrasilo

whatever1
5. dec 2018

@megicka007 ja som ho brala do 38tt a v vsetko v poriadku. Ono tym ze riedi krv tak sa zlepsuju aj prietoky pre bábätko a je to aj prevencia voci zrazeninam. Ja som najprv brala stacyl a po prvom trimestralnom screeningu mi zistili aj slabsie prietoky tak to zmenili na anopyrin (to iste len sa lepsie vstrebava) Vysadiť som ho musela len z toho dovodu aby som pri porode vela nekrvacala( kedze riedi krv...) ja som sa ho viac bala ho vysadit ako ho brat.

whatever1
5. dec 2018

@megicka007 a neboj a tebe ho budu kázať vysadit.min 2 tyzdne pred porodom

vinejka6
5. dec 2018

@megicka007
Aj ja ho beriem, asi cca od 16tt a zatiaľ (klop klop) všetko v poriadku. A tak ako dievčatá píšu, riedi krv a napomáha lepším prietokom. Nemám s týmto liekom žiaden problém 🙂 lekári musia zvážiť prínos pre teba aj pre bábätko a taktiež riziko a ak Je prínos väčší ako riziko, nie je čo riešiť, aspoň ja to takto beriem 😉

bajjka
6. dec 2018

@megicka007 Ján ho beriem od prvého prevenciu už od snazilkovania a teraz som v 12 týždni a vsetko ok chodim pravidelne na hematologiu na vyšetrenia a podľa výslednou my priebežne upravuje liečbu ja má za sebou dva potraty vždy dôvod bol zrazenina pri plode ...

nikusska111
5. apr 2020

ahojte, známa je v 12.t.-5deň alebo 13.t.-5deň - sama presne nevie nakoľko to nevedia presne ani lekári. Má predpoklad na preeklamsiu a preto jej lekár vrámci prevencie naordinoval ANOPYRIN 150 mg. V príbalovom letáku sa píše že ho nesmú brať tehotné ženy. Ma strach a obavy či to neuškodi bábätku..čo má teraz robiť? Budem vám vďačná za vaše názory 🙂

vinejka6
5. apr 2020

@nikusska111 nech ho berie. Vždy pri liekoch v tehotenstve treba zvážiť prínos a riziko a ak je prínos väčší než riziko, nie je o čom. Treba ho brať a keby bolo nejakej ťažkosti a pod. Povedať lekárovi a potom sa bude riešiť iná prevencia. Brala som tiež a kopa žien takisto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre