Kedy ste začali užívať Anopyrin pri tehotenstve?

23. aug 2023

Ahojte. Tie ktoré ste užívali anopyrin či už z dôvodu zníženia rizika preeklampsie alebo pre niečo iné...kedy prosím ste ho začali užívať?
Mám doma ešte z minulého tehotenstva, lekár vravel že keď zistím že som tehotná môžem si ho nasadiť...a však ten pribalovy leták keď čítam to je hrôza...preto rozmýšľam či nasadiť hneď ako mešká MS alebo radšej neskôr.
Ďakujem

anavixy
23. aug 2023

V ramci profylaxie preeklampsie a iugr by sa mal anopyrin nasadit minimalne na konci 1. trimestra a uzivat do konca 34.tt.
A co je hroza v tom pribalovom letáku? NÚ? Ved ako caste sa uvadzaju len traviace tazkosti, to je este celkom fajn letak podla mna..

nevenka
23. aug 2023

@anavixy keby som bola este raz tehotna, co uz neplanujem, tak si aj sama ten Anopyrin nasadim, dozvedela som sa to pri 4.dietati neskoro. Pri tretom som mala vysoky tlak, bez bielkovin a opuchov, vraj to nebola preeklampsia a pri stvrtom mi nic lekar nedal, nevedela som o tejto moznosti. Nastastie sme to nejak doklepali do 39 a pri stvrtom do 38 tyzdna.
Radsej prevencia, ak sa da, lebo potom do Teba naleju tak ci tak kopu liekov alebo budes nutene rodit predcasne.
Moja mama brala 500 Acylpyrinu pred 40 rokmi so mnou a som v poriadku.

kiki68
23. aug 2023

Najneskor je od 12tt alebo 14tt, ale mozes aj skor a letak necitaj. Dieta je zdrave a prezili sme obaja. Mne zial tlak vyskocil uz v 8tt a velmi zle. Pritom moj mam nizky. Takze dalsi raz by som zacala uz v tom 8tt a vyhla sa tym stavom, ze neviem lapnut dych .

kiki68
23. aug 2023

Ja som mala jediny ucinok krvacanie z nosa ako nieco teda neziaduce. Inak nic

juliet86
23. aug 2023

ja som brala v prvon od tusim 18teho? v druhom od 14teho? tlak vzdy kusok vyssi. obe deti su zdrave a v poriadku. je to mensie riziko ako preeklampsia

wishes
23. aug 2023

mne gynekolog odporucal preventivne brat uz pred otehotnenim, kvoli tomu ze uz raz som mala potrat, ale na pricinu sa neprislo…. momentalne uzivam kazdy den 50mg (100mg na polovicu) a som v 12 tyzdni 🙂

autor
23. aug 2023

Všetkým veľmi pekne ďakujem 🙏

@wishes a užívaš len kvôli tomu potratu alebo aj máš zvýšené riziko preeklampsie?😊

wishes
23. aug 2023

len kvoli potratu, preventivne 🙂 dokonca aj na hematologii mi povedali, ze ho nepotrebujem…. ale myslim si, ze tym nemam co pokazit 🙂

autor
23. aug 2023

@wishes ďakujem...tiež mám za sebou zamlcany potrat

wishes
23. aug 2023

skus sa poradit s gynekologom 🙂 ja taktiez preventivne uzivam volnopredajne vaginalne probiotika, lebo pocas prveho tehotenstva som 3x mala mykozu 😣 a teraz chvalabohu ziaden problem 🙂

13lucia17
14. jan 2024

Ahojte dievčatá som 20 tt beriem anonporin fraxiparim a niake lieky ešte a dnes ráno Nórmalne mám okno či som si tu dávku anopirinu dala vždy podstivo ale dnws neviem čo mi je a mam strach že by sa niečo mohlo stať malý ste niektorá že ste náhodou zabudli jednu dávku a všetko bolo pohode

lucia7933
3. mar 2024

@13lucia17 ahoj ano ja som neuzivala asi 5 dni za sebou a nic sa nestalo, musela som prerusit uzivanie kvoli krvacaniu

13lucia17
27. apr 2024

Ahojte baby dokedy užívate anopirin mne ho majú teraz v 34 vysadiť ale bojím sa koli malej fraxiparim pokračujem

lucia7933
Včera o 07:24

@13lucia17 tiez podobne, ja budem vysadzat za 8 dni cca, ale uzivam od januara uz len 30tku anopyrin

lucia7933
Včera o 07:27

@13lucia17 a ostane si fraxiparin v akej davke? Ja budem mat nasadeny 0.4 bez anopyrinu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre