Je bezpečný Anopyrín v I. trimestri?

marienka24
15. jan 2018

Som v 1.trimestri tehotenstva, gynekologicka mi predpisala Anopyrin. Lenze v pribalovom letaku je uvedene, ze nie je vhodny pocas 1.trimestra kvoli moznosti poskodenia plodu. Mate s tym niekto skusenost? Viete mi poradit? Vdaka za kazdu odpoved

lavieenrose
15. jan 2018

bolo by fajn kontaktovat gynekologicku co stoji v pribalovom,asi si ho nepozrela

zuzuletka22
15. jan 2018

urcite kontaktujte gynekologicku, mne raz v tehotenstve prepisala obvodna antibiotika kt,ore tehotne nesmu, nevzala som ich po konzultacii s gynekologom, dnes je malo lekarov, ktorym sa da verit, je to vase dieta, radsej sa trikrat opytat ako raz lutovat..a nech Vam to dobre dopadne, vela zdravia Vam aj babatku

ludinka
15. jan 2018

@marienka24 ja som tiez uzivala, v druhom trimestri potom som pichala fraxiparin

marienka24
autor
15. jan 2018

@ludinka babatko sa Vam narodilo v poriadku? Nemali ste ziadne komplikacie?

najk
15. jan 2018

V pripade, ze otehotniem, budem ho musiet uzivat cele tehotenstvo ako prevenciu preeklampsie, ktoru som mala pri prvom tehotenstve. Pokial ho takto bezne predpisuju, je snad bezpecny

bona7
15. jan 2018

Ja som brala v I. trimestri na predpis gynekológa a všetko o.k., proti krvácaniu.

ludinka
15. jan 2018

@marienka24 ano v poriadku vsetko,pri druhom tehu som od zaciatku pichala fraxiparin, ten je mozno este bezpecnejsi.

merlynfraterova
9. júl 2020

Ahojte baby mam za sebou 2X zamĺknuty potrat chodím na hematologiu v Michalovciach onimi tam zistili dve mutacie heterozygotnej forme v Košiciach som bola ties tam mi zistili syndróm lepivych doštičiek a hneď mi povedala ze pri tehotenstve budem brat anopyrin 100mg ja som brala 30mg pri tehotenstve ale potratila som chcem sa spitať ci do nosím zdravé bábo stým anopyrinom lebo dosť žien mi písali ze oni donosily svoje deti len kvôli clexane alebo fraxiparine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre