Môžem súčasne s liekom Femibion užívať kyselinu listovú od MedPharma?

Zodpovedané
8. feb 2022

Dobrý deň,

gynekologička mi odporučila brať 800μg kyseliny listovej. Doteraz som brala Femibion 1, kde sa nachádza iba 400μg.

Môžem si k Femibion nasadiť este ešte jednu tabletku kyseliny listovej od MedPharma s ďalšími 400μg?

Ďakujem

Dobrý deň,

počas 1. trimestra môžete užívať k Femibionu pokojne aj 1 tabletu kyseliny listovej od MedPharmy. Tak, aby denný príjem bol 800μg.

Počas 2. a 3. trimestra je postačujúci príjem kyseliny listovej 400μg/denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut