Môžem užívať Paralen na úplnom začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

mávam problémy s krčnou chrbticou a často to prejde do bolesti hlavy.

Môžem užívať Paralen maximálne 2 tabletky za týždeň aj na úplnom začiatku tehotenstva?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je to potrebné, paracetamol sa môže podávať počas tehotenstva. Má byť použitá minimálna účinná dávka po čo najkratšiu dobu a s najnižšiu možnou frekvenciou.

Čiže takéto pravidelné užívanie a najmä na začiatku tehotenstva mám veľmi neodporúčam.

Mali by ste navštíviť fyzioterapeuta, ktorý vám odporučí potrebné cviky.

Paralen 500

Paralen 500 je liek s analgetickým a antipyretickým účinkom.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut