Migréna alebo silná bolesť hlavy na začiatku tehotenstva

bronula26
27. sep 2014

Ahojte žienky, dnes ma veľmi bolí hlava, celý deň od rána... dala som si jeden paralen, aj som si pospala, ale bolesť neustupuje. bojím sa že mi to prejde až do migrény, tie totiž mávam, resp. som mávala často 😖 Neviem, čo si v takomto prípade môžem dať? Podľa poslednej mrchy by som mala byť v 5. týždni tehu 🙂 Ďakujem za odpovede...

bvlgari007
27. sep 2014

Pitny rezim. Zmeraj si tlak ci nie je vysoky al. Nizky...magnezium by nemalo ublizit a odychuj. Pospi si ak sa da. Daj si kludovy rezim bez radia a bez telky a bez svetla... Nech to cim skor prejde.

danus115
27. sep 2014

mňa tiež zo začiatku tehu a ešte aj teraz (sme v 15tt) príšerne bolieva hlava.. pomáha mi alpový alebo studený obklad na čelo, lahnem si trochu a prejde to.. tu je aj článok s pár radami ako proti bolesti hlavy, možno ti pomôže - http://casprezeny.azet.sk/clanok/110914/zabudni...

jana_eyre
27. sep 2014

no, kedze mava kazdy bolest hlavy z inej priciny, kazdemu zaberie nieco ine.. ja mavam silne migreny a jedine co zabera je preckat ich.. pokial si dostatocne skoro dam panadol novum, tak sa mi obcas podari bolest utlmit, ale nie je to casto..

/panadol novum je trocha rychlejsi ako paralen a nezatazuje zaludok.. moze sa v tehotenstve aj pri dojceni.. len ak mas nad 60kg, musis si dat dva aby zabral/

pri oboch tehotenstvach som mavala silne migreny len prve tri mesiace, inak som mala cele tehotenstvo pokoj..

ked som bola tehotna prvy krat, bolela ma hlava tak, ze sa mi vytvorila aura /vypadlo mi zorne pole/ a nedokazala som sa postavit.. na pohotovosti mi dali infuzne 1000mg paracetamolu, ten mi pomohol..
potom som uz mavala prvy trimester vzdy iba miernejsie priebehy migren.. gynekolog mi vtedy sam odporucil paracetamol /maximalna mozna denna davka za 24h pre tehotnu je 1000mg/, mala som si ho davat dostatocne skoro, kym ma hlava nebolela uplne..

inak po porodoch sa mi vzdy migrena vratila v omnoho horsej sile.. po druhom mavam migreny uz take, ze nedokazem ani stat a cely den zvraciam.. neurologicka mi vravela, ze ma to zrejme uz nikdy neprejde, kedze ich mavam od detstva a jedina mozna pomoc je davat si triptany.. ale pri nich nemozem dojcit, takze zatial svoje zachvaty nejako prezivam, s pomocou manzela samozrejme..

prajem nech bolest co najskor ustupi a nikdy sa nevrati, pretoze viem, co to je...

0silvia0
27. sep 2014

@bronula26 ahoj, aj ja som mávala v tehotenstve migrény, ale ja som odmietala užiť akýkoľvek liek, bála som sa nežiaducich účinkov. Mama mi tvrdila, že paralen je v tehotenstve v pohode, ale moja intuícia mi nedovolila čokoľvek vnútorne užiť, až hystericky som sa bála poškodenia plodu. V lekárni mi neodporučili v tehotenstve ani paralen, ale poradili kúpiť si tú vietnamskú masť/tigrí balzam a aplikovať ju v prípade bolesti na spánky. Mne pomohla 🙂

bronula26
autor
27. sep 2014

@bvlgari007 ďakujem, no kľudový režim sa snažím dnes dodržiavať, aj teraz hodím sprchu a znovu posteľ... ale akosi mi to neprechádza ☹

bronula26
autor
27. sep 2014

@danus115 ďakujem, ten alpový obklad vyskúšam... a ten článok mi neotvorilo, neviem prečo... 😒

danus115
27. sep 2014

@bronula26 potom som zistila, že ten článok už neexistuje, nechápem prečo :-/ ale bol tam studený obklad, teplý obklad, piť nejaký čudný čaj a štvrté neviem.. vyskúšaj to s tou alpou, možno ti to pomôže.. mňa zvykne hlava bolieť aj keď mám slabší pitný režim tak skús aj tekutiny pravidelne doplňať..

bronula26
autor
27. sep 2014

@jana_eyre veď to, že aj ja mám od detstva zistené migrény, ale celkovo mi je už teraz lepšie ako kedysi... takúto bolesť hlavy som už dávno nemala ☹ u mňa platilo to, že hneď ako som zacítila silnejšiu bolesť, musela som si dať liek, kombinovala som to s čínskou masťou a tichom, kľudom, tmou... ale teraz to neviem, som s malým sama doma, musím byť aj pri ňom...
lieky teraz brať nechcem...
ale ako píšeš, dali ti infuzne 1000 mg paracetamolu, mám paralen 500, ten som si dala o pol jednej poobede, čiže by som teraz ešte jednu mohla? či radšej nie? bojím sa že v noci alebo do rána bude len horšie...

inak ďakujem, a tebe tiež prajem, aby ťa táto hnusa migréna zďaleka obchádzala...

bronula26
autor
27. sep 2014

@0silvia0 ten balzám inak milujem, používam ho aj dnes, vďaka 😉

bronula26
autor
27. sep 2014

@danus115 ďakujem, idem to vyskúšať...

jana_eyre
27. sep 2014

@bronula26 ano, mozes 2 denne.. daj si este pred spanim a na zajtra radsej vybav nejaku opateru pre maleho.. ja som sa uz dva krat pokusala davat pozor na deti ked som mala migrenozny zachvat.. raz som sposobila mojej malej sok /prave mala silnu separacnu uzkost/ ked som ju dala do ruk inej mamicke na ihrisku a odbehla som za krik a druhy krat som skoro odpadla.. tak som si povedala, ze hold mi musi vzdy niekto pomoct... tak si vacsinou muz berie dovolenku..

monicka9
27. sep 2014

Vzdy som mavala migreny uz od strednej skoly a zhorsilo sa mi to v tehotenstvam... Musela mi pomoct alternativna prir.medicina nakolko som uz velmi trpela. Pomohla Dr.Nona (konkretne faza 3 a oxen) moze sa v tehotenstve😊

jarhal
27. sep 2014

u mna naopak...pocas tehu nic ziadne migreny....po roku jeden zachvat..a doteraz nic tym ze kojim stale....ale uz mam obavy ako bude zase potom ked prestanem kojit....

jana_eyre
27. sep 2014

@jarhal mne neurologicka vravela, ze niekomu sa tehotenstvom migreny stratia.. ja kojim a migreny po porode zacali napriek tomu este horsie ako pred tym.. a cele tehotenstvo s vinimkou prveho trimestra mi bolo super.. tak snad sa ti stratili 🙂

jarhal
27. sep 2014

@jana_eyre snad ...budem rada ale ten zachvat po roku som dostala ked prisiel menzes..napriek migrene aom kojila aj bez tabl....vydrzala som to tie 3 dni... ☹ mala nechcela vtedy pit...je mi luto ze to mas naopak...tiez mam od 15 rokov a najhorsie je to z to maju aj moje deti...tie starsie malicka neviem ...

jana_eyre
28. sep 2014

@jarhal
chudatka, to je fakt strasne, ze to zdedili.. ja sa toho bojim, ze to tiez zdedia
/zatial im nic nie je/..

ja som to sice nezdedila, lebo u nas nikto migreny predomnou nemaval, ale mam kamarata, ktory to zdedil po matke.. a jeho 4rocny syn mal minule prvy zachvat.. hrozne vidiet take male dieta s takym niecim..

radina
28. sep 2014

aj ja to mam, zatial som to pretrpela bez liekov, len raz som si dala, ale ani to nezabralo. ked svieti slnko, tak som v pohode, ale po ine dni , ako je skaredo uz riadne dlhu dobu, tak to mam niekedy aj kazdy den. 😖

bronula26
autor
28. sep 2014

ahojte žienky, tak ja som si včera už tabletku radšej nedala, ponatierala som sa čínskou masťou a urobila tie alpové obklady... v noci ma hlava ešte bolela, ale ráno, už nieeeeeeeeeeeeee, vstala som úplne bez bolestí, aaaach ten pocit na nezaplatenie... ďakujem vám všetkým veľmi pekne za rady... 😉

nikiki29
18. aug 2018

Ahojte, kde sa dá zohnať tá čínska masť? Ešte som to neskúšala a už neviem čo robiť.
Som v 14tt migrénu mám niekedy aj 2x za týždeň, nepomáha veľa piť ani káva ani magnézium ani studený obklad... tabletka by pomohla, ale 2x za týždeň pchať do seba lieky nechcem. Som cely deň nepoužitelná, väčšinou to neprejde ani cez noc a ráno sa budím s migrénou a pocitom že nevládzem fungovať. Celé dni len ležať nemôžem 😞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre