Paralen v tehotenstve

29. aug 2023

Zdravím, som veľká migrénička, momentálne som tehotná (2 trimester), lekári mi odporučili na migrénu iba paralen, ten mi záhadne v tehotenstve na ňu aj skutočne pomáha, keď som nebola tehotná nepomáhal mi. Skôr ma trápi to časté užívanie, niekedy týždeň nevezmem nič a potom zas napr. na další tyždeň tri dni po sebe každý deň 1 tabletku. A o týždeň zas niektorý deň tabletku, niekedy aj skôr ako o týždeň. Takto to ide v podstate od začiatku tehotenstva. Snažím sa ho užívať čo najmenej, problém ale je, že keď nechám bolesť prerásť do väčších rozmerov a nedám si tabletku včas, tak začnem zvraciať, potom sa to zvracanie nedá zastaviť. Bola som kvôli tomu už aj hospitalizovaná na začiatku tehotenstva. Môže to bábätku uškodiť?

mamuch321
29. aug 2023

nie nemoze

wishes
29. aug 2023

ja som prve aj druhe tehotenstvo uzivala paralen kazdych 6 hodin, lebo som bola velmi chora a trapila ma aj teplota, to jedine mi odporucil lekar, ale tiez som sa ho snazila brat co najkratsiu dobu…..

anavixy
29. aug 2023

Jedna tabletka za den v takejto frekvencii podla mna urcite neublizi.

joannita
29. aug 2023

Ked podla odbornikov neubilizila tehotnym zenam experimentalna vakcina proti covid19, tak paralen snad neublizi urcite.

alexandraas
29. aug 2023

Neublizi. Prve tehotenstvo som fungovala na paralen a panadol, tiez mam neskutocne migreny a teraz v druhom ani nehovorim :(

juliacenc
29. aug 2023

Dietarko je chranene v placente. Paralen mozes aj po porode nedostava sa do mlieka. Radsej si daj aby si to dobre vsetko zvladala, netreba zbytocne trpiet.

maryetta
29. aug 2023

Ak by si brala 3-4paraleny denne mozno. Ale takro občas isto nie.
Aj mne to pocas tehu dr odobril ze paralen mozem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre