Môžu vitamínové prípravky spôsobiť krvácanie z nosa?

Zodpovedané
30. apr 2020

Dobrý deň,

denne užívam cesnakové tabletky Omega 3 kyseliny, vitamín E 200, plus iné vitamíny.

Môžu tieto prípravky spôsobiť krvácanie z nosa?

Pijem veľa tekutín a včera večer som si navyše dala aj 2 strúčiky čerstvého cesnaku. Potom mi tiekla z nosa krv.. ale nie veľmi. Len ako keby praskla cievka a o chvíľu sa to už hojilo.

Môžu to spôsobovať aj iné príčiny, napr. stres a vysoký krvný tlak?

Ďakujem

Dobrý deň,

vitamínové prípravky nie sú príčinou krvácania z nosa. Ak sa Vám to neopakuje často a krvácanie dokážete rýchlo zastaviť, tak nejde o nič vážne. Mohli ste si len narušiť cievku silnejším fúkaním nosa.

Vysoký krvný tlak môže spôsobiť krvácanie z nosa.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová