Zastavuje Ascorutin krvácanie?

banbinka
4. máj 2014

ahoj žienky 🙂 Mám otázku na čo sa používa ascurutin?Zastavuje to krvácanie?Môže to predpísať ,len gynekolog??Ja beriem duphaston ,ale zase mi praskla cievka pri tom ked som bola na wc 😒 Môžem si aj sama bez predpisu kúpiť?Dá sa aj tak,že by som si dala ,len jednu tabletku?Dakujemm

lubina
4. máj 2014

ascorutin predpisuje gynekolog, ak silno krvacas, ale niekedy ho moze predpisat aj obvodny lekar. A da sa dokonca aj kupit na volno, bez predpisu, ale to si ho cely uhradis. Stoji nieco okolo 2 eura. A ano je to na zmiernenie krvacania.

janinah
4. máj 2014

http://www.liekinfo.sk/liek-ascorutin-tbl-flm-5... v príb. letáku sa píše aj o teh.,bez vedomia lekára by som ho neužívala,skús popozerať aj prírodné veci na podporu ciev napr. rutín v pohanke,ale hemoroidy v teh. sú dosť bežné,skúsila by som lokálne mastičku na to určenú

jaya47
4. máj 2014

Ahoj, podla toho, co viem, tak je na spevnenie ciev. Da sa kupit aj bez receptu, davky, ktore pomahaju su ovela vyssie ako jedna tabletka. Porad sa radsej s lekarom a papaj pravidelne pohanku (obsahuje vela rutinu) a ovocie (C vitamin = kyselina ASCOrbova) 😉

kazunomiya
4. máj 2014

Ahoj, všetky lieky registrované v SR si vieš vyhľadať tu: www.adcc.sk - konkrétne Ascorutin tu: http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/ascoru... (SPC - t. j. niečo ako príbalový leták ale podrobnejší, dá sa tam ale aj príbalový leták nájsť).
Druhá vec je to krvácanie (z konečníka predpokladám), to treba skonzultovať s lekárom, teda najpravdepodobnejšie ide o hemoroidy a potom nie je problém, prípravkov priamo na to je dosť, ja mám dobrú skúsenosť s Faktu masťou, tiež zastavuje krvácanie. Ak ide o niečo iné, treba určite tiež konzultovať s lekárom.

junovka
4. máj 2014

nepises tu ci si tehu alebo nie.Ak si, tak Ascorutin spolu s Duphastonom sa pouziva k zastavenie krvacania, a to by ti mal predpisat len gyndos.

zuzkamin
4. máj 2014

ascorutin je liek na posilnenie cievnej steny. predpisovat ho moze viacero odbornikov, vratane praktickeho lekara - ak ma odporucanie.

monikac
7. okt 2015

Bral niekto Ascorutin ked ste pri tehu krvacali a pomohlo to zastavit? Na letaku je napisane, ze pre tehu to nie je vhodne ale lekar to predpisal.. 😕 vopred dakujem

3kolka
7. okt 2015

@monikac ahoj ja som to brala v oboch tehu+duphaston+ ešte nejaké injekcie ale názov už neviem....

womankc
7. okt 2015

nám ho dával obvoďák synovi , keď krvácal z nosa či je to vhodné gynekologicky neviem

katrin21
7. okt 2015

ano, brala som to pri prvom tehu, krvacala som a dali mi to v nemocke, pomohlo to urcite.

henriett19
7. okt 2015

Mojej dcere ho predpisala dr. na ORL kvoli tomu, ze jej castokrat tiekla krv z nosa

eal
2. jan 2017

@katrin21 ahoj, ako dlho si ascorutin uzivala? Ja ho uz uzivam 6ty tyzden (4 tyzdne+2tyzdne prestavka+2tyzdne) kvoli hematomu v tehotenstve, ktory mam od 9 tyzdna a teraz som v 17 tt...vdaka

katrin21
2. jan 2017

@eal ja som nemala ale hematom... tam sa uziva asi dlhsie.. ja len par tyznov, kym som neprestala spinit..

bodka2213
23. aug 2017

Ahoj , akurát som prišla z nemocnice . Lekár mi ho predpísal , a teraz čítam že sa nemôže v tehotenstve. Som v 11tt. Bral to niekto ?? Bolo bábo potom v poriadku ? 🙂

ladova87
23. aug 2017

@bodka2213 ja som ho brala v nemocnici mi ho dávali a doktor mi ho tiež zrušil tak uvidím

eal
23. aug 2017

@bodka2213
Ja som uzila 2 balenia. Brala som ho v 8tt a potom v 15tt a maly je ok...ale doktorka mi povedala, ze ked prestanem krvavat, aby som ho vysadila. Predpisali mi ho v nemocnici...

tanja84
26. okt 2018

Baby ja mám menzes od 16.10. a krvácam doteraz, bola som už aj u gynekologičky a tá mi predpísala ascorutin na zastavenie krvácania, teda chcem sa opýtať si dá brať dlhodobo alebo len kým sa krvácanie nezastaví.

eal
27. okt 2018

@tanja84 ahoj, neviem ci sa da brat dlhodobo, ale ja som ho brala v tehotenstve (2 balenia=100ks) kvoli hematomu 6 tyzdnov (s 2tyzdnovou prestavkou, lebo sa mi polepsilo) a bral ho aj moj brat kvoli krvacaniu z nosa az kym nedobral cele balenie (50ks)

tanja84
30. okt 2018

@eal krvácanie sa mi zastavilo na 3.deň od začiatku brania takže pomohol rýchlo

lucia3296
16. feb 2023

Prosím vás pomôže aj pri krvacajucich ďasnách ?

zuzi0911
16. feb 2023

@lucia3296 ja som ho mala v tehitenstve a teda na ďasná mi nezabral...mozno mimo teh.zaberie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre