Neskoré užitie antikoncepcie. Mám si dať tabletku po?

Zodpovedané
5. nov 2019

Dobrý deň,

začala som brať prvú antikoncepciu, ktorú som však užila v posledný deň menštruácie. Vtedy som už skoro nemala žiadne krvácanie. Antikoncepciu Belara beriem už 2 týždne a bohužiaľ sme mali nehodu pri pohlavnom styku.

Môžem sa na tabletky spoľahnúť?

Mám si pre istotu zobrať tabletku po?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

antikoncepcia Belara sa má začať užívať ideálne v prvý deň menštruačného cyklu. Môže sa začať užívať aj na 2. - 5. deň cyklu ale vtedy sa odporúča prvých 7 dní používať aj bariérovú ochrannú metódu.

Po dvoch týždňoch užívania antikoncepcie, by ste už mala byť dostatočne chránená.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová