Pichám si Clexane a mám červené svrbiace fľaky. Čo mi pomôže?

Zodpovedané
28. júl 2020

Dobrý deň,

som v 15. týždni a od začiatku si preventívne pichám Fraxiparine. Asi po troch mesiacoch som ho musela vymeniť, lebo sa mi robili veľké červené fľaky a svrbí to ešte aj po vyše týždni.

Je to v poriadku?

Teraz si pichám si Clexane a 7. deň badám červené fľaky. Sú síce menšie, no tiež začínajú svrbieť. K hematologičke idem vo štvrtok, nakoľko robí len švrtky.

Čo si môžem dať na zmiernenie svrbenia?

Neublíži alergia bábätku?

Sú ešte aj iné injekcie na riedenie krvi?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť alergická reakcia, určite sa poraďte s hematologičkou ako ďalej.

Ešte Vám to môže zmeniť na Fragmin.

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová