Clexane 0,6 2 krát denne kvôli zrazenine. Máte s tým skúsenosti?

zaanaa
21. aug 2019

Ahojte, pichá si niekto tieto injekcie v tehotenstve 2 krát denne? Mala som fraxiparine forte 0,6 1 krát denne kvôli zrazenine v žile, ale hematologicka mi ho zmenila kvôli alergii na injekcie Clexane 0,6 na týždeň dokiaľ sa zrazeninka rozpustí 2 krát denne a potom 1 krát denne, ale mám akúsi obavu pichat dva krát ci to nebude už moc silne? Ma niekto skúsenosť ? Brali ste niektorá dva krát denne? Je to len na týždeň, ale aj tak mám obavu ci to nemôže uškodiť, Dakujem

janulka257
21. aug 2019

Ahoj ja žiaľ mám skúsenosť, ale mne sa tromboza spravila po pôrode. 2 mesiace fraxiparin Forte 0.6 á 12 hodín. Teraz tiež kvôli alergii mám zmenené na Clexane 0.6 Forte ale už každých 24 hodín.
Nemusíš sa báť krvácania ❤️

zaanaa
autor
21. aug 2019

@janulka257 dakujem za odpoved, zaskočilo ma že mi ho dala dva krát, ale asi preto lebo fraxiparine forte 0,6 je silnejší ako clexane 0,6 tak preto ešte na týždeň dokedy sa to dolieči dala dva krát a potom len raz.. a ty máš clexane forte 0,6? Alebo len obyčajný?

zaanaa
autor
22. aug 2019

@zaanaa a ešte by som sa chcela opýtať aj teba stipe injekcia? Lebo fraxi ma vôbec nestipal

janulka257
22. aug 2019

@zaanaa Clexane mám Forte... a stipe riadne. Fraxiparin nestipal

zorkahorka
3. okt 2019

Mne našli mesiac pred pôrodom ľahkú trombozu a šla som na clexan 0,8 až 2x denne.rodila som predčasne,v pôrodnici bolo zhrození,že aké konské dávky 😀 pri pôrode som stratila veľa krvi,dostala som transfuziu

zaanaa
autor
4. okt 2019

@zorkahorka bože môj, ty si rodila s takou dávkou 2x denne 0,8? A ako si rodila prirodzene alebo cisárskym? Ja mám teraz už len 1 krát za deň 0,6 a to až do pôrodu a potom ešte 6 týždňov po pôrode a aj to sa bojím rodiť ako to dopadne ci nemozem stratiť veľa krvi :( lebo mne povedla hematologicka že keď budem cítiť že už idem rodiť tak si už nemám pichnúť ale neviem ci to vystrihnem, niekedy to môže prísť zrazu a bojím sa že si pichnem a za hodku začnem rodiť 😂 no mám z toho už stres... a potom ti ešte pichali po pôrode ? Alebo v šestonedelí?

zorkahorka
4. okt 2019

@zaanaa prirodzene. cisarskym sa pri clexane neodporuca,, ani epidural ti nedaju. mne po porode znizili davku, tusim na tu 0,6. ja som si pichla vecer a rano o 4. kontrakcie... ale porodila som az po 10 hodinach

pallacinka29
4. okt 2019

ja som brala 10 dni pred porodom 0,8 Fraxiparin dvakrat denne (dostala som trombozu od malej panvy po clenky).
Poslednu injekciu som dostala rano o 6, vecer o 19,00 mi spravili sekciu.

evaevkaeva
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre