Spermie s vysokou fragmentáciou DNA

Zodpovedané
26. okt 2018

Dobrý deň,

potrebovala by som radu. Aké vitamínové doplnky by ste odporučili partnerovi na spermie s fragmentovanou DNA (až 81 %) ?
Poprosila by som Vás o Váš názor a radu ako a či sa to dá riešiť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

na problémy s mužskou neplodnosťou sa odporúča Folandrol, s dávkovaním 1 vrecúško denne.
To, či pomôže aj na túto diagnózu, sa skúste spýtať lekára. Najlepšie Vám zodpovie aké majú s týmto prípravkom skúsenosti.

Celkové riešenie závisí od vplyvu, ktorý toto poškodenie spôsobuje. Je ich viacero: Vek nad 40rokov, infekcie urogenitálneho traktu, rovnako aj neprávna životospráva (stres, fajčenie, obezita,...).

Pekný zvyšok dňa prajem.
PharmDr. Kristína Kobezdová