Kvalita spermií pri odbere

leria
3. okt 2012

ahojte baby, ani neviem ako mám formulovaťsvoju otazku.....zajtra by som mala podstúpiť insemináciu, partner má ísť na odber spermií....mňa by len zaujímalo, či ma vplyv na kvalitu spermií dlhšia pauza...naposledy sme mali sex pred 5-timi dňami, tak či by nemal ešte ejakulovať pred zajtrajším odberom...či nebudú tie spermie kvalitnejšie, alebo je to jedno?

vafinka
3. okt 2012

@leria Ahoj, no nemaly by ste mat ani sexik a ani nic ine, jasne, ono sa odporuca pred iui, ci ivf sexualna abstninecia aspon 4dni pred. 🙂

leria
autor
3. okt 2012

@vafinka 🙂 dakujem Ti velmi pekne, medzitým som už našla nejaké info....že pred iui sa odporúča niekolkodňova abstinencia a po zákroku sa odporúča pohlavný styk na zvýšenie šancí 😉

vafinka
3. okt 2012

@leria no asi tak nejak, drzkam palceky na uspesny // testik

leria
autor
3. okt 2012

@vafinka dakujem 🙂

andrejta
3. okt 2012

@leria ideálna pauza je 3 dni, my sme mali 5 dnovu pauzu pred odberom a uz tam bolo vyssie percento nepohyblivych. sice zdravych a spravneho tvaru, ale nepohyblivych, ale pred iui ich este "preperu" 😀 a mali by vybrat len tie najlepsie - udajne. nech ti to vyjde

leria
autor
31. okt 2012

no baby poradte, čo teraz....prvé iui nevyšlo...v piatok ideme na dalšie, problém je v tom, že sme nemali s partnerom styk vyše týždňa(bol mimo)...nechať to už tak alebo by sme mohli mať 1,2 dni pred iui styk...fakt neviem ako sa zariadiť aby mal spermie čo najkvalitnejšie 😉

majka15majka
2. apr 2015

Ja mam podobny problem ako ste to nakoniec vyriesili? Je lepsie mat 6 dni abstinenciu alebo 1?

bajana
2. apr 2015

@majka15majka ale však partner k ejakulacii ženu nutne nepotrebuje 😉

majka15majka
2. apr 2015

To ano....ale co mam teraz robit ked zajtra alebo o 2 dni ideme na IUI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre